03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ШОЛОМНИЦІ БАЙКАЛЬСЬКОЇ ЕКСТРАКТ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Основні фізико-хімічні властивості: рідина від ясно-коричневого до коричневого кольору; допускається випадення осаду при зберіганні;


склад:

  • 1 мл екстракту містить біологічно активні речовини з 2 г кореневищ із

коренями шоломниці байкальської.

допоміжні речовини: спирт етиловий 70 %.


Форма випуску.

  • Екстракт рідкий.


Фармакотерапевтична група.

  • Інші препарати, включаючи комбінації снодійних та

седативних засобів. Код АТС N05C M50.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат викликає зниження збудливості ЦНС, зменшує напруження при психічній та розумовій перевтомі. Препарат виявляє гіпотензивну дію, зумовлену, з одного боку, пригніченням проведення збудження в симпатичних гангліях, з іншого – помітним седативним, судинорозширювальним та спазмолітичним ефектами.

Фармакокінетіка. Дія препарату є сукупною дією його біологічно активних речовин, тому проведення фармакокінетичних спостережень неможливе.


Показання для застосування.

  • Гіпертонічна хвороба I і II ступеня (при II

ступені – у складі комплексної терапії), що перебігає з явищами підвищеної збудливості; при астено-невротичних станах, зумовлених нейро-циркуляторною дистонією.


Спосіб застосування та дози.

  • Дорослі та підлітки віком старше 12 років

препарат вживають усередину по 20 крапель (0,45 – 0,50 мл) 3 – 6 разів на день (залежно від тяжкості захворювання) перед прийомом їжі. Попередньо препарат змішують з 1/3 склянки кип’яченої охолодженої води. Максимальна добова доза становить 3,0 мл. Курс лікування – 3 – 4 тижні. Повторні курси лікування з метою профілактики захворювання можна призначати 2 – 3 рази на рік.


Побічна дія.

  • Можливі алергічні реакції, тахікардія, гіпотензія. У

цьому випадку потрібно зменшити дозу препарату.


Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжкі

захворювання печінки (гострий гепатит, цироз), алкоголізм. Діти до 12 років не повинні приймати препарат.


Передозування.

Передозування.

  • препаратом супроводжується гострою

алкогольною інтоксикацією (симптоми аналогічні симптомам отруєння етиловим спиртом) і зниженням артеріального тиску. При концентрації спирту в крові 3 – 4 г/л (300 – 400 мг/%) розвивається виражена інтоксикація. Лікування коматозного стану полягає в промиванні шлунка, прийомі адсорбентів, у важких випадках необхідно ввести аналептики (коразол, кордіамін). Хороший




ефект дає застосування кисню, можливо виникнення необхідності у штучному диханні. Пацієнт при цьому має перебувати в теплі.


Особливості застосування.

  • У період застосування препарату потрібно

дотримуватись обережності при керуванні автомобілем та роботах, що вимагають високої концентрації уваги. При вагітності та в період годування груддю препарат слід призначати лише в тому випадку, якщо користь від його прийому переважає потенційний ризик для плода (через вміст етилового спирту).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Можливе потенціювання дії снодійних

препаратів, транквілізаторів, гіпотензивних засобів.

Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей та захищеному від світла місці при температурі від +150 до +250 С. Термін придатності 2 роки.