03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ЦИТРАМОН-П

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки

cвітло-коричневого кольору;


склад:

  • 1 таблетка містить кислоту

ацетилсаліцилову 0,24 г, парацетамол 0,18 г, кофеїн 0,03;

допоміжні речовини: кислота лимонна, какао, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.



Форма випуску.

  • Таблетки.



Фармакотерапевтична група.

  • . Аналгетики та

антипіретики. Код АТС: N02B A51.



Фармакологічні властивості.

  • Складові компоненти

препарату Цитрамон-П ацетилсаліцилова кислота та парацетамол мають знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дії. Кофеїн зменшує млявість, утому, діє на серцево-судинну систему: збільшує частоту серцевих скорочень, підвищує артеріальний тиск при гіпотонії. Кофеїн підсилює всмоктування парацетамолу та ацетисаліцилової кислоти в шлунково-кишковому тракті.

Фармакокінетика. Препарат швидко і майже повністю всмоктується після перорального застосування. Парацетамол всмоктується у верхніх відділах кишкового тракту; максимальна концентрація в крові досягається через 60 – 90 хв. після прийому препарату. Метаболізується в печінці, виводиться в основному із сечею.

Ацетилсаліцилова кислота після прийому внутрішньо перетворюється на основний метаболіт - саліцилову кислоту. Абсорбція ацетилсаліцилової та саліцилової кислот із тракту травлення проходить швидко та повністю. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 10 – 20 хв. (ацетилсаліцилова кислота) або через 0,3 – 2 год. (загальний саліцилат). Ацетилсаліцилова кислота на 50% метаболізується при першому проходженні через печінку. Виводиться у вигляді метаболітів, переважно нирками. Період напіввиведення ацетилсаліцилової кислоти становить близько 20 хв. Період напіввиведення саліцилової кислоти збільшується пропорційно дозі. Проникає в синовіальну рідину, через гематоенцефалічний бар’єр, виділяється з грудним молоком.

Кофеїн майже повністю метаболізується в печінці, менш ніж 2% виводиться нирками в незміненому стані.


Показання для застосування. Застосовується в дорослих при помірно та слабо вираженому больовому синдромі (головний, зубний біль, біль у суглобах, невралгія, міалгія, дисменорея та ін.), для зниження високої температури при застуді та інших інфекційно-запальних захворюваннях.



Спосіб застосування та дози.

  • Препарат застосовують

внутрішньо після їди по 1 – 2 таблетки 2 – 3 рази на добу. Максимальна добова доза – 6 таблеток. Перерва між прийомами становить не менше 6 год.

При порушеннях функції нирок та печінки перерва між прийомами препарату повинна бути не менше 8 год.

Препарат не рекомендується приймати понад 5 днів як знеболювальний засіб та понад 3 дні як жарознижувальний засіб без призначення та нагляду лікаря.



Побічна дія.

  • У поодиноких випадках

можливі алергічні реакції (висип, свербіж, кропивand#8242;янка); серцебиття, запаморочення, нудота, біль у шлунку. При тривалому прийомі високих доз препарату можуть виникнути порушення функції печінки та нирок.



Протипоказання.

  • Підвищена індивідуальна

чутливість до окремих компонентів препарату. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі, виражені порушення функції печінки та нирок; генетична відсутність глюкозо-6 фосфатдегідрогенази; захворювання крові зі схильністю до крововиливів та кровотеч; наявність глаукоми; бронхіальна астма.

Препарат не призначають дітям до 15 років з гострими респіраторними захворюваннями, що спричинені вірусними інфекціями, через небезпеку розвитку синдрому Рея, а також через вміст ацетилсаліцилової кислоти в препараті.

Препарат не призначають у перший тримест вагітності та період лактації, а також не застосовують під час годування груддю.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може посилювати дію засобів, які зменшують згортання крові та агрегацію тромбоцитів, а також побічні дії глюкокортикоїдів, похідних сульфонілсечовини, метотрексату, ненаркотичних аналгетиків та нестероїдних протизапальних засобів. Треба запобігати комбінації препарату з барбітуратами, протисудомними засобами, рифампіцином та алкогольними напоями і іншими препаратами, що містять парацетамол та ацетилсаліцилову кислоту.



Передозування.

  • Симптоми: нудота, блювання,

біль в шлунку, пітливість, блідість шкірних покривів, тахікардія.

Лікування: у випадку передозування промити шлунок протягом перших 4 год, та застосувати активоване вугілля.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в сухому,

недоступному для дітей місці.

Термін зберігання – 4 роки.