03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ЦИПРОФЛОКСАЦИН-ДАРНИЦЯ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • ciprofloxacin;

1-циклопропіл-6-фтор-4-оксо-7-(піперазин-1-іл)-1,4-дигідроквінолін-3-карбоксилова кислота;


основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки білого з жовтим відтінком кольору

з фаскою та рискою. На поверхні таблетки допускається мармуровість;


склад:

  • 1 таблетка містить ципрофлоксацину гідрохлориду 0,25 г (в перерахунку

на ципрофлоксацин);

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат.


Форма випуску.

  • Таблетки.


Фармактерапевтична група. Антимікробні засоби для системного застосування.

Код АТС: J01M А02.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Протимікробний засіб широкого спектру дії групи фторхінолонів. Має бактеріцидну дію, механізм якої зумовлений пригніченням ДНК-гірази та синтезу ДНК бактерій. Підвищує проникність клітинної оболонки бактерій.

Високоактивний щодо більшості аеробних грамнегативних бактерій: Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, деяких штамів Enterococcus spp., та інш.; внутрішньоклітинних збудників: Campylobacter spp., Legionella spp., Mycoplasma spp., Chlamydia spp., Mycobacterium spp. Активний щодо багатьох штамів Staphylococcus spp. (продуцюючих і не продуцюючих пеніциліназу, метицілін-резистентних). Ципрофлоксацин-Дарниця активний щодо бактерій, що продукують бета-лактамази.

Фармакокінетика. Ципрофлоксацин-Дарниця швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в крові після прийому досягається через 1-2 години, біодоступність складає 70%. Зв'язування з білками плазми складає 20-40 %. Добре розподіляється в організмі, досягає терапевтичних концентрацій в більшості тканин і біологічних рідин організму. Проникає в спинномозкову рідину; проникає скрізь плаценту, виділяється з грудним молоком. Виводиться із організму в основному нирками - до 40% в незмінному вигляді протягом 24 годин, частково - з жовчю.



Показання для застосування.

  • Інфекційно-запальні захворювання, що спричинені

чутливими до ципрофлоксацину мікроорганізмами: інфекції дихальних шляхів (у т.ч. гострий бронхіт, абсцес легенів, загострення хронічних захворювань дихальних шляхів, емпієма, кістозний фіброз, пневмонія); інфекції нирок і сечовивідних шляхів (у т.ч. гострий і хронічний пієлонефрит, простатит, цистит); інфекції шкіри і м‘яких тканин; інфекції кісток і суглобів; інфекції ШКТ (у т.ч. спричинені сальмонелою, шигелою, кампілобактеріями); гонококові інфекції; менінгіт. Лікування післяопераційних інфекцій, сепсису. Профілактика та лікування інфекцій у хворих зі зниженим імунітетом.



Спосіб застосування та дози.

  • При неускладнених інфекціях сечовивідних

шляхів призначають по 250 мг кожні 12 годин, при ускладнених інфекціях сечовивідних шляхів і інфекціях дихальних шляхів - по 250-500 мг, у більш тяжких випадках - до 750 мг кожні 12 годин. При інфекціях кісток і суглобів - по 500-750 мг, при шлунково-кишкових інфекціях - по 250-500 мг, при гінекологічних інфекціях - по 500 мг кожні 12 годин.

Курс лікування, як правило, складає 5-15 днів.



Побічна дія.

  • Виявляється рідко, переважно у вигляді болю у животі,

діареї, блювання; можливі головний біль, неспокій; артралгії, висипання, фотосенсибілізація, кристалурія, порушення нюху, смакових відчуттів.



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до хінолонів. Вагітність,

лактація. Дитячий вік до 18 років.


Передозування.

  • Діарея, блювання, біль у животі, артралгія, судоми,

порушення функції нирок, висипання, відчуття занепокоєння, шкірні алергічні реакції.

Лікування. Промивання шлунка, гемодіаліз, або перитонеальний діаліз. Специфічний антидот невідомий. Рекомендовані звичайні заходи невідкладної допомоги. Необхідно забезпечити достатнє надходження рідини в організм, підтримувати кислу реакцію сечі.



Особливості застосування.

  • З обережністю призначають Ципрофлоксацин-Дарниця

хворим з епілепсією і церебральним атеросклерозом, оскільки ципрофлоксацин може виявляти збуджуючу дію на ЦНС. Під час застосування препарату хворі повинні випивати достатню кількість рідини для запобігання кристалурії. Під час лікування Ципрофлоксацином-Дарниця рекомендується не займатися видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості реакцій, а також уникати інсоляції.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Ципрофлоксацину-Дарниця і теофіліну може призвести до підвищення у плазмі концентрації теофіліну та збільшення періоду його напіввиведення. Пробеніцид сповільнює виведення Ципрофлоксацину-Дарниця. Антациди, які містять магнію гідроксид та/або алюмінію гідроксид, можуть сповільнювати всмоктування ципрофлоксацину, що призводить до зменшення його концентрації у сироватці та сечі.



Умови та термін зберігання.

  • В недоступному для дітей та сухому, захищеному від

світла місці.

Термін придатності - 2 роки.