03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ФАРМАДЕКС

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • Dexamethasone;

11b,17a,21-тригідрокси-16a-метил-9a-фтор-прегна-1,4-дієн-3,20-діон,21 - дигідрофосфат динатрієва сіль;


основні фізико-хімічні властивості:

  • прозора безбарвна рідина;


склад:

  • 1 мл містить дексаметазону фосфату

динатрієвої солі 1 мг;

допоміжні речовини - кислота борна, натрія тетраборат, трилон Б, бензалконію хлорид, вода для ін’єкцій.


Форма випуску.

  • Краплі очні.


Фармакотерапевтична група.

  • Кортикостероїдні

протизапальні засоби. Код ATC S01B A01.


Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка.

Дексаметазон – синтетичний глюкокортикоїд із виразною протизапальною і протиалергічною активністю, високорозчинний, із швидким початком і короткою тривалістю дії.

Фармакокінетика. При інстиляції в око препарат проникає у всі близько розташовані тканини ока. Метаболізується переважно в місці введення. Майже не проникає в системний кровотік.


Показання для застосування.

  • Негнійний, алергічний

кон’юнктивіт, блефарокон’юнктивіт, блефарит, кератит, кератокон’юнктивіт без ушкодження епітелію, увеїт, ірит, іридоцикліт, епісклерит, склерит, запальні процеси після травм ока і хірургічного втручання.


Спосіб застосування та дози.

  • Увага! До початку застосування ковпачок

щільно не загвинчувати! Дорослим і дітям закапують в око по 1 - 2 краплі препарату 3 - 4 рази на добу. При гострих станах закапують по 1 - 2 краплі кожні 1 - 2 години, надалі кратність інстиляцій знижують до 4 - 6 разів на добу. Тривалість лікування - від 2 до 9 днів.


Побічна дія.

  • При тривалому застосуванні

або перевищенні дози можливе підвищення внутрішньоочного тиску, поява дефектів зорових полів, різі та почервоніння кон’юнктиви, сльозотеча. При потонченні рогівки існує небезпека перфорації. Дуже рідко можливе ураження простим герпесом (Herpes simplex).


Протипоказання.

  • Вірусні та грибкові

захворювання очей, гостра форма гнійної очної інфекції при відсутності спеціальної терапії, захворювання рогівки, що поєднуються з дефектами епітелію, туберкульозне ураження очей, трахома, очна гіпертензія, глаукома, індивідуальна непереносимість препарату.


Передозування.

  • При занадто частому

застосуванні та при інстиляції більшої кількості крапель препарату можуть виникати побічні ефекти, описані у відповідному розділі. В цьому випадку препарат відміняють, в разі необхідності проводять симптоматичну терапію. При підвищенні внутрішньоочного тиску в око інстилюють протиглаукомні засоби (пілокарпіну гідрохлорид, клофелін).


Особливості застосування.

  • Увага! До початку застосування ковпачок щільно не

загвинчувати! Перед першим застосуванням ковпачок флакона максимально загвинчують. При цьому шип, що знаходиться на внутрішній стороні ковпачка, проколює отвір. Безпосередньо перед застосуванням треба потримати флакон з препаратом у долоні, щоб підігріти його до температури тіла. Ковпачок відгвинчують, знімають і, злегка натискаючи на корпус флакона, розчин закапують в око. Після закапування препарату ковпачок щільно загвинчують і зберігають препарат згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкції.

Оскільки препарат майже не проникає в системний кровотік, він не проявляє системної дії і, таким чином, не протипоказаний для вагітних та жінок, що годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При тривалому застосуванні з йодоксуридином можливе підсилення деструктивних процесів в епітелії рогівки.

Умови та терміни зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 оС. Термін зберігання – 3 роки. Після відкриття флакона препарат придатний 28 діб.