03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ТРИСЕПТОЛ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна назва: ко-тримоксазол;


основні фізико-хімічні властивості:

  • білі таблетки з кремуватим відтінком;


склад:

  • 1 таблетка 400 мг/80 мг містить: сульфаметоксазолу – 400 мг,

триметоприму – 80 мг;

1 таблетка 100 мг/20 мг містить: сульфаметоксазолу – 100 мг, триметоприму – 20 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, аеросил, натрію кроскармелоза, кальцію стеарат.

 


Форма випуску.

  • Таблетки.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Антибактеріальні засоби для системного

застосування; комбінації сульфаніламідів і триметоприму. Код АТС J01E E01.

 


Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Діє бактерицидно. Ефект

його пов’язаний з подвійною блокуючою дією препарату на метаболізм бактерій. Сульфаметоксазол порушує синтез дигідрофолієвої кислоти в бактеріальних клітинах, а триметоприм запобігає переходу дигідрофолієвої кислоти в тетрагідрофолієву. Високі концентрації препарату утворюються в тканині легень, нирках, простаті, в спинномозковій рідині, жовчі, кістках.

Препарат активний відносно грампозитивних мікроорганізмів: стрепто- та стафілококів, коринебактерій, а також до грамнегативних: кишкової палички, шигел, протея, ентеробактерій та ін.

Фармакокінетика. Компоненти препарату добре всмоктуються у травному тракті. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 1–4 год. після перорального прийому. Оба компонента розподіляються в ефективних концентраціях у більшості тканей та рідин організму. Висока концентрація триметоприму визначається у секреті бронхіальних залоз, передміхуровій залозі та у жовчі. Концентрація сульфаметаксозолу у рідині організму декілька нижча. Обидві речовини у високих концентраціях накопичуються у мокротинні, піхвових виділеннях та рідині середнього вуха. Виводиться з сечею, при нирковій недостатності період напіввиведення обох компонентів подовжується. Сульфаметоксазол та триметоприм проникає крізь плаценту та потрапляє в грудне молоко.

 

 

 

 


Показання для застосування.

  • Інфекційно-запальні захворювання, викликані

чутливими до Трисептолу мікроорганізмами, у тому числі бронхіт, пневмонія, емпієма плеври, абсцес легень, пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит, захворювання травного тракту, бруцельоз, ранові та хірургічні інфекції.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Режим дозування встановлюють індивідуально.

Дози для дорослих та дітей віком від 12 років становлять по 1 таблетці (400 мг/80 мг) 2 рази на добу, або по 2 таблетки (100 мг/20 мг) 4 рази на добу. Дози для дітей від 3 до 12 років – по 1 таблетці (100 мг/20 мг) 2 рази на добу. Курс лікування 5 – 14 днів.

 


Побічна дія.

  • Можливі – нудота, блювання, алергічні реакції у

вигляді шкірного висипу, лейкопенія, тромбоцитопенія. Рідко – діарея, псевдомембранозний коліт.

 


Протипоказання.

  • Тяжкі ураження паренхіми печінки, виражені порушення

функції нирок, хвороби крові, вагітність, лактація. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Дитячий вік до 3 років.

 


Передозування.

  • Можливе посилення симптомів побічної дії. Терапія

симптоматична.

 


Особливості застосування.

  • Протягом курсу лікування необхідно вживати достатню

кількість рідини. З обережністю застосовувати у пацієнтів з можливим дефіцитом фолієвої кислоти, при алергічних захворюваннях в анамнезі, бронхіальній астмі, порушеннях функції печінки, нирок, щитоподібної залози. При тривалому лікуванні весь час необхідно контролювати картину периферичної крові, функціональний стан печінки, нирок.

Пацієнтам літнього віку рекомендується одночасне призначення фолієвої кислоти. При порушенні функції нирок дозу препарату необхідно зменшити, а проміжок часу між прийомами збільшити.

Препарат не впливає на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Не рекомендується одночасне застосування

таблеток “Трисептол” та тіазидних діуретиків, пероральних гіпоглікемізуючих засобів, непрямих антикоагулянтів, саліцилатів, фенілбутазону, напроксену, фенітоїну, похідних параамінобензойної кислоти.

 


Умови та термін зберігання.

  • У захищеному від світла місці при

температурі не вище +25andordm;С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 5 років.