03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ТЕОФЕДРИН-НЕО

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки кремувато-білого

кольору з вкрапленнями;


склад:

  • одна таблетка містить теофіліну,

теоброміну, кофеїн-бензоату натрію по 0,05 г, ефедрину гідрохлориду, фенобарбіталу по 0,02 г, парацетамолу - 0,2 г, екстракту красавки густого 0,004 г, цитизину 0,0001 г;

допоміжні речовини: крохмаль, кальцію стеарат, тальк, желатин, кислота стеаринова.



Форма випуску.

  • Таблетки.


Фармакологічна група. Протиастматичні засоби для системного застосування. Ксантини у комбінації з адренергічними засобами. АТС R03D В04.


Фармакологічні властивості. Диметилксантини теофілін і теобромін інгібують фосфодиестеразу, сприяють накопиченню цАМФ, що веде до реалізації бронхолітичного ефекту, розширенню вінцевих судин, поліпшенню кровообігу, стимуляції серцевої діяльності та метаболізму в нервовій і м'язовій тканинах, гальмуванню агрегації тромбоцитів, посиленню діурезу за рахунок зменшення реабсорбції іонів натрію, хлору і води в канальцях і поліпшенню гемодинаміки, реалізації протизапальної і протиалергічної дії. Кофеїну бензоат натрію має подібний до диметилксантинів механізм дії, а також конкурує з аденозином за рецептори, тому проявляє значну психостимулюючу, аналептичну і незначну бронхолітичну активність. Посилення бронхолітичного ефекту диметилксантинів відбувається за рахунок непрямого адреноміметичного, настойка красавки - м-холіноблокуючого, фенобарбітал у малих дозах - спазмолітичного ефекту посилюють бронхолітичний вплив диметилксантинів. Цитизин завдяки стимуляції Н-холінорецепторів синокаротидних клубочків рефлекторно стимулює дихальний центр.

Фармакокінетика Теофедрину-НЕО не вивчена.



Показання для застосування.

  • Для профілактики і

лікування бронхіальної астми, гострого обструктивного бронхіту.



Спосіб застосування та дози.

  • Теофедрин-нео дорослі приймають всередину по

1/2-1 таблетки 1 раз на день, при необхідності 2-3 рази на день. Залежно від вираженості бронхоспазму разова доза препарату може бути збільшена до 2 таблеток 1 або 2-3 рази на день.

Дози для дітей: від 2-х до 5-ти років: 1/4—1/2 таблетки, від 6 до 12 років: 1/2—3/4 таблетки 1 раз на день. Тривалість лікування визначає лікар.



Побічна дія.

  • Збудження, порушення сну,

головний біль, тремор кінцівок, зниження апетиту, нудота, блювання, підвищена пітливість, пронос.



Протипоказання.

  • Глаукома, гіпертиреоз,

порушення сну, підвищена чутливість до компонентів препарату, гострий інфаркт міокарда, епілепсія, судомні стани.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фуросемід, циметидин, верапаміл, пропранолол, лінкоміцин, макроліди посилюють побічну дію Теофедрину-НЕО.



Передозування.

  • При тривалому застосуванні

препарату спостерігають метгемоглобінемію (через наявність парацетамолу), неспокій. Необхідно викликати блювання, промити шлунок, ввести активоване вугілля, сольові проносні. При метгемоглобінемії (понад 30%) вводять хромосмон або метиленовий синій (0,1 мл/кг 1% розчину внутрішньовенно протягом 10 хв). При сильному збудженні вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово сибазон.



Особливості застосування.

  • З метою запобіганя порушень

нічного сну Теофедрин-НЕО рекомендують приймати ранком і вдень. З обережністю слід призначати препарат хворим на серцеву недостатність, артеріальну гіпертензію, атеросклероз. Препарат не слід призначати в період вагітності та лактації без абсолютних показань до застосування.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати у недоступному

для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.

Термін придатності - 2 роки.