03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату СУЛЬФАДИМЕТОКСИН-ДАРНИЦЯ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • sulfadimethoxinе,

N’-(2,6-диметоксипіримідин-4-іл) сульфаніламід;


основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки білого або білого з кремовим

відтінком кольору з фаскою та рискою;


склад:

  • 1 таблетка містить 0,5 г сульфадиметоксину у

перерахуванні на 100 % суху речовину;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, аеросил, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кальцію стеарат.

 


Форма випуску.

  • Таблетки.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Протимікробні засоби для системного застосування.

Сульфаніламіди тривалої дії. Код АТС J01E D01.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Протимікробний бактеріостатичній засіб, сульфаніламід тривалої дії. Механізм дії пов’язаний з конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою, пригніченням дигідроптероатсинтетази, порушенням синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів та піримідинів. Активний відносно грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів: Staphylococcus spp., Streptococcus spp., зокрема Streptococcus pneumoniae, палички Фридлендера, Escherichia coli, Shigella spp., Chlamydia trachomatis.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо через 30 хв виявляється у крові, час досягнення максимальної концентрації у крові (Tmax) – 8-12 год. Погано проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Терапевтична концентрація у дорослих відзначається при прийомі 1-2 г в 1 день та 0.5-1 г у наступні дні. На відміну від інших сульфаніламідів, у більшості випадків метаболізм здійснюється по шляху мікросомального глюкуронування, пов’язаного із цитохромом Р450 та Надфн-залежного. Виводиться переважно з сечею. Період напіввиведення (Т andfrac12;) – 16 год.

 


Показання для застосування.

  • Інфекційно-запальні захворювання, спричинені

чутливою до дії препарату мікрофлорою: тонзиліт, бронхіт, пневмонія, гайморит, отит, дизентерія, запальні захворювання жовчних та сечовивідних шляхів, бешиха, інфекція ран, трахома.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Сульфадиметоксин-Дарниця дорослим

призначають внутрішньо 1 раз на день у добовій дозі 0,5-1 г з інтервалами між прийомами 24 год. При легких та середніх за тяжкістю формах захворювання в перший день призначають відповідно 1-2 г, у наступні – 0,5-1 г.

Дози для дітей, починаючи з 1 року: у 1-й день – 25 мг/кг маси, у наступні – 12,5 мг/кг. Для дітей старше 12 років початкова та підтримуюча дози дорівнюють відповідно 1 г та 0,5 г. Після нормалізації температури в підтримуючих дозах застосовують ще 2-3 дні.

У середньому курс лікування становить 7-14 днів.

 


Побічна дія.

  • При призначенні Сульфадиметоксину-Дарниця можливі

побічні явища, такі як: головний біль, диспепсичні явища, шкірні висипання, лікарська пропасниця, лейкопенія, алергічні реакції.

 


Протипоказання.

  • Наявність в анамнезі виражених токсико-алергічних

реакцій на сульфаніламіди, гіперчутливість до компонентів препарату пригнічення кістковомозкового кровоутворення, ниркова/печінкова недостатність, хронічна серцева недостатність, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, порфірія, азотемія, вагітність, годування груддю, вік до 1 року.

 


Передозування.

  • Спрага, сухість у роті, біль у правому підребер’ї та

попереку, олігоурія, зміна кольору сечі (насичений жовто-коричневий колір). При біохімічному аналізі – підвищення активності печінкових ферментів АЛТ, АСТ, кислої фосфатази, лейкопенія.

Лікування. Припинення прийому препарату. При необхідності ініціація блювання, промивання шлунка. Сольове проносне. Активоване вугілля. Висока очисна клізма. Лужне питво. У тяжких випадках – форсований діурез.

 


Особливості застосування.

  • При застосуванні Сульфадиметоксину-Дарниця

необхідно регулярно проводити аналізи крові та сечі. При лікуванні Сульфадиметоксином-Дарниця необхідно дотримуватись обережності при призначенні хворим на декомпенсовану серцеву недостатність, при захворюваннях печінки та порушенні функції нирок. Під час терапії рекомендується рясне лужне питво.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Препарат підсилює дію нестероїдних

протизапальних засобів, метотрексату, похідних сульфонілсечовини, антитромботичних засобів, антагоністів вітаміну К.

Дію препарату знижують: фолієва кислота, бактерицидні антибіотики (у тому числі пеніциліни, цефалоспорини). Зменшує дію бактерицидних антибіотиків.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати у недоступному для дітей місці, в

оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

Термін придатності – 5 років.