03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату СУЛІДИН

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви: nimesulidе; 4-нітро-2-феноксиметансульфонанілід;


основні фізико-хімічні властивості:

  • гомогенний гель, жовтуватого кольору з

характерним запахом без видимих сторонніх включень;


склад:

  • 1 г гелю містить німесуліду 10 мг;

допоміжні речовини: гліцерин моноолеат, гідроксипропілцелюлоза, діетиленгліколю етиловий ефір.



Форма випуску.

  • Гель для зовнішнього застосування.



Фармакотерапевтична група.

  • Нестероїдні протизапальні і протиревматичні

засоби.

Код АТС М01А X17.



Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Німесулід – нестероїдний

протизапальний препарат, має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дії. Належить до високоселективних інгібіторів циклооксигенази–2. Протизапальний ефект німесуліду зумовлений здатністю порушувати синтез простагландинів, інгібувати синтез лейкотрієнів, гальмувати виділення гістаміну з опасистих клітин, пригнічувати утворення фактора активації тромбоцитів, фактора некрозу пухлини, брадикініну і цитокінів, які впливають також на формування больового синдрому. Препарат зменшує утворення аніону супероксиду, запобігає подальшому ушкодженню тканин. Шляхом інгібування колагенази та металопротеази німесулід запобігає деградації хрящової тканини. Зменшує вираженість болю і збільшує обсяг рухів уражених суглобів. Гальмує розвиток остеоартриту. За аналгезуючою активністю не поступається індометацину, диклофенаку або піроксикаму, за протизапальною активністю в 3–4 рази перевищує індометацин.

Фармакокінетика. Швидко всмоктується в підлягаючі тканини, надходить у синовіальну рідину та виявляє виражену місцеву протизапальну та аналгезуючу дії. Системна абсорбція при цьому незначна; через 5 годин після аплікації гелю концентрація основного активного метаболіту (4-гідроксинімесуліду) у плазмі крові не перевищує 100 мкг/л.



Показання для застосування.

  • Періартрит, остеоартрит, тендиніт,

тендосиновіт, люмбаго, розтягнення м’язів, зв’язок та запальна патологія опорно-рухового апарату, що супроводжується больовим синдромом.



Спосіб застосування та дози.

  • Призначають дорослим та дітям старше 12

років. Зовнішньо. Приблизно 1 см гелю наносять на ушкоджену ділянку площею приблизно 10х10 см і злегка втирають; процедуру повторюють 3–4 рази на добу. Не слід застосовувати пов’язки. Тривалість терапії визначається індивідуально; ефективність лікування рекомендується оцінювати через 4 тижні.



Побічна дія.

  • Виникають рідко. Можливі місцеві подразнення,

еритема, висип, лущення та свербіж шкіри. Повідомлялось про незначні зміни кольору шкіри в місці аплікації препарату, які зникали через кілька днів.



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату;

дерматити та інфекційні захворювання шкіри; вагітність; період годування груддю. Сулідин протипоказаний хворим, у яких ацетилсаліцилова кислота та інші нестероїдні протизапальні препарати викликали симптоми бронхіальної астми, риніту, набряку Квінке або алергічних висипань на шкірі. Дитячий вік до 12 років.



Передозування.

  • Випадки передозування препарату не описані.



Особливості застосування.

  • Препарат призначений тільки для

зовнішнього застосування. Хворим похилого віку із значними порушеннями функції нирок та печінки, хворим із застійною серцевою недостатністю; дітям старше 12 років препарат слід застосовувати з обережністю. Гель рекомендується наносити тільки на неушкоджені ділянки шкіри, слід уникати потрапляння на відкриті рани. Не застосовувати гель під повітронепроникними та тугими пов’язками. Слід уникати потрапляння гелю в очі та на слизові оболонки. Необхідно ретельно вимити руки перед та після застосування гелю.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • не

вивчалась.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в недоступному для дітей,

сухому місці при температурі не вище 25 0 С. Термін придатності – 2 роки.