03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату СКІНДЕЗ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • темно-коричнева рідина з характерним запахом

йоду.


склад:

  • 1 мл розчину містить йодованого повідону 50,0 мг, метронідазолу 10,0

мг;

допоміжні речовини: кислота лимонна, натрію хлорид, натрію гідрофосфат, спирт ізопропіловий, вода демінералізована.



Форма випуску.

  • Розчин для зовнішнього застосування.



Фармакотерапевтична група.

  • Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Йод,

комбінації.

Код АТС D08А G53.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Скіндез – комбінований антисептичний та дезінфікуючий засіб. Активна речовина препарату йодований повідон є водорозчинною комплексною сполукою йоду з синтетичним нетоксичним полімером полівінілпіролідоном. При нанесенні на шкіру або слизову оболонку з комплексу вивільняється іонізований йод, що спричиняє виражену антисептичну дію внаслідок високої окислювальної здатності. Йодований повідон має широкий спектр антимікробної дії: виражену бактерицидну, фунгіцидну, спороцидну, вибіркову противірусну дії, активний відносно найпростіших. Бактерицидна дія поширюється на грампозитивні і грамнегативні бактерії, у тому числі мікобактерії туберкульозу. На місці застосування йодованого повідону утворюється тонкий забарвлений шар, який зберігається до тих пір, доки не звільниться вся кількість йоду, після цього дія припиняється. Забарвлення на шкірі або тканині легко змивається водою. Дія розчину йодованого повідону більш тривала ніж дія інших розчинів йоду. Присутність крові може зменшувати бактерицидну дію препарату.

Друга активна речовина препарату Скіндез – метронідазол. Метронідазол має протипротозойну дію. Механізм його дії пов’язаний з порушенням структури ДНК чутливих мікроорганізмів (Trichomonas vaginalis, Giardia lamblia, Entamoeba histolytica, а також облігатних анаеробних бактерій (у тому числі Bacteroides spp., Fusobacterium spp.). Метронідазол проникає всередину мікробної клітини, його нітрогрупа відновлюється і взаємодіє з ДНК мікробної клітини.

Фармакокінетика. Йодований повідон належить до йодофорів, які зв’язують йод. При контакті зі шкірою і слизовою оболонкою йод повільно і рівномірно вивільняється.



Показання для застосування.

  • Розчин використовують для зовнішнього

застосування: обробка шкіри і слизових оболонок до і після оперативних втручань, медичних досліджень (пункція, біопсія та інші), проведення ін’єкцій, для до- і післяопераційної обробки рук медичного персоналу, гігієнічної обробки рук при догляді за пацієнтами з інфекційними захворюваннями, для обробки ран при бактеріальній і грибковій інфекції, для обробки інструментів і предметів догляду за хворими, для полоскання ротової порожнини, горла (при інфекції носоглотки).


Спосіб застосування та дози. Для дезінфекції ділянок здорової шкіри перед проведенням ін’єкцій, пункцій, біопсій, а також перед операцією застосовують розчин Скіндезу з експозицією не менше 1 - 2 хвилин.

Розчин Скіндезу застосовують шляхом змазування або як вологий компрес стільки разів, скільки потрібно. Для дезінфекції шкіри на здорових ділянках застосовують розчин з експозицією 1 - 2 хвилини.

При обробці ран, опіків, бактеріальних і грибкових уражень шкіри застосовують розведення Скіндезу 1 : 5.

Для гігієнічної обробки хворого використовують водний розчин препарату Скіндез 1 : 50. Доцільніше після двохвилинної експозиції змити теплою водою. Розводити розчин необхідно безпосередньо перед вживанням. Розведений розчин зберігати не можна!



Побічна дія.

  • Можливий місцевий прояв підвищеної чутливості до

йоду (свербіж, гіперемія).



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до йоду та метронідазолу. Гіпертиреоз,

аденома щитоподібної залози, ниркова недостатність, герпетиформний дерматит Дюринга, одночасне застосування радіоактивного йоду, періоди вагітності та годування груддю. Не можна застосовувати для обробки шкіри у новонароджених та недоношених дітей.



Передозування.

  • Не спостерігалось.


Особливості застосування. Систематичному застосуванню препарату Скіндез повинно передувати пробне використання.

Слід уникати попадання препарату в очі. У випадках захворювань щитоподібної залози (гіпертиреоз та ін.), особливо у хворих похилого віку, слід застосовувати Скіндез з пересторогою.

Розчин повинен мати темно-коричневий колір. Знебарвлення розчину свідчить про руйнування комплексу полівінілпіролідон йоду і зменшення ефективності препарату. Світло і температура вище +40 and#730;С прискорюють розпад активної речовини препарату. Максимальна протимікробна дія розчину при значеннях рН 2,0 - 7,0.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Скіндез не можна застосовувати з іншими

дезінфекційними засобами, що містять ртуть; мазями, до складу яких входять ферменти; з бензойною настойкою; розчин несумісний з окислювачами, основними солями і речовинами, що мають кислу реакцію.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати при температурі до +25 °С, у

захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.