03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ПІРОКСИКАМ-В

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • Рiroxicamum;

(4-гідрокси-2-метил-N-2-піридил-2Н-бензотіазин-3-карбоксамід-1,1- діоксид);


основні фізико-хімічні властивості:

  • порошок білого кольору у твердих желатинових

капсулах з кришечкою темно-червоного та корпусом рожевого кольору;


склад:

  • 1 капсула містить піроксикаму 0,01 г;

допоміжні речовини: цукор молочний, кальцію стеарат або магнію стеарат.

 


Форма випуску.

  • Капсули.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Код АТС МО1А СО1.

 


Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Піроксикам – похідне єнолових

кислот, які належать до оксикамів. Має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дії. Піроксикам є оборотним інгібітором ферменту циклооксигенази, яка бере участь у перетворенні арахідонової кислоти в простагландини. Знижує накопичення продуктів перекисного окислення ліпідів і міграцію нейтрофілів до запального осередку. Збільшує виведення сечової кислоти з організму.

Фармакокінетика. Добре всмоктується з кишечника. Найвища концентрація препарату в крові виявляється протягом 3–5 годин після прийому. Період напіввиведення має значні індивідуальні коливання від 30 до 86 годин (у середньому 50 годин). Близько 90% препарату метаболізується в печінці, виводиться з сечею, жовчю, калом, 5% препарату виводиться у незмінному стані.

 


Показання для застосування.

  • Ревматоїдний артрит, анкілозуючий

спондилоартрит, постревматичні та запальні стани суглобів, тендовагініт і бурсит, загострення і напади подагри, ішіас, невралгії, радикуліти, біль у спині і плечах, міозит і міалгії, постопераційний і посттравматичний біль, хвороба Бехтерєва.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Препарат слід застосовувати тільки за

призначенням лікаря. Дорослим при ревматоїдному артриті та анкілозуючому спондиліті призначають у початковій дозі 20 мг (2 капсули) один раз на добу. Підтримуюча доза – також 20 мг один раз на добу. При загостренні подагри спочатку призначають 40 мг (4 капсули) один раз на добу, у наступні 4–6 днів по 40 мг в один або декілька прийомів, а потім у наступні 7–14 днів – по 20 мг на добу.

При гострих м’язово-скелетних захворюваннях препарат призначають протягом 4–6 днів по 40 мг/добу в один або декілька прийомів. Потім переходять на 20 мг/добу протягом наступних 7–14 днів.

Рекомендована початкова доза при післяопераційному і посттравматичному болю становить 20 мг/добу в один прийом. Якщо необхідний більш швидкий початок дії, то у перші 2 дні препарат застосовують по 40 мг/добу в один або декілька прийомів. Потім дозу знижують до 20 мг/добу.

Дітям і підліткам бажано застосовувати інші форми випуску препарату.

Капсули необхідно проковтнути цілими, запиваючи великою кількістю води. Якщо неможливо проковтнути капсулу цілою, можна розчинити вміст капсули мінімум у 50 мл води.

 


Побічна дія.

  • При застосуванні Піроксикаму-В можливі стоматити,

анорексія, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, нудота, запор, метеоризм, діарея, біль у животі, порушення функції печінки, гепатит, блювання, шлунково-кишкова кровотеча, утворення виразок, перфорація, сухість у роті, тромбоцитопенія, анемія, лейкопенія, петехіальні висипи, екхімози, мієлосупресія, у тому числі з розвитком апластичної анемії, еозинофілія, набряки, пригніченість, дратівливість, запаморочення, сонливість, головний біль, нездужання, дзвін у вухах, прогресування застійної серцевої недостатності, напади стенокардії, бронхоспазм, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, васкуліт, сироваткова хвороба, анафілаксія, шкірні висипання та свербіж, десквамація, ексфоліативний дерматит, мультиформна еритема, токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона, фотосенсибілізація, гематурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит, ниркова недостатність, гіперкаліємія, гломерулонефрит, папілярний некроз, нефротичний синдром, підвищення рівня залишкового азоту і креатиніну, пропасниця, екзофтальм, порушення зору, гіпоглікемія, гіперглікемія, збільшення або зменшення маси тіла. Дуже рідко (менше ніж у 1% випадків) відмічається панкреатит, оніхоліз, випадіння волосся, акатизія, галюцинації, зміна настрою, порушення сну, сплутаність свідомості, парестезії, дизурія, тахікардія, диспное, глухота, гемолітична анемія.

 


Протипоказання.

  • Індивідуальна чутливість до компонентів препарату

(алергія), виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, захворювання печінки, нирок, серцево-судинна недостатність, бронхіальна астма, період вагітності та лактації.

 


Передозування.

  • Порушення функцій з боку шлунково-кишкового тракту,

центральної нервової системи та нирок. При лікуванні передозування слід враховувати тривалий період напіввиведення піроксикаму. Показане промивання шлунка, призначення активо-ваного вугілля, проведення підтримуючої та симптоматичної терапії.

 


Особливості застосування.

  • З обережністю призначають Піроксикам-В хворим зі

шлунково-кишковими кровотечами в анамнезі, з ерозивно-виразковими захворюваннями шлунково-кишкового тракту в анамнезі, хворим з диспепсичними порушеннями, хронічною серцевою недостатністю, порушеннями функції печінки і нирок, порушеннями зсідання крові. Необхідна обережність при призначенні Піроксикаму-В пацієнтам похилого віку та ослабленим хворим, особливо з порушеннями функцій серцево-судинної системи, нирок, печінки. З обережністю слід призначати препарат дітям і підліткам до 15 років.

У процесі лікування Піроксикамом-В необхідний контроль функціонального стану печінки і картини периферичної крові.

Не рекомендується призначати Піроксикам-В одночасно з ацетилсаліциловою кислотою та іншими нестероїдними протизапальними засобами.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Піроксикам збільшує силу дії пероральних

протизсідальних лікарських засобів, збільшує концентрацію солей літію у крові. Одночасне застосування алкоголю може посилювати побічну дію піроксикаму, а також знижувати здатність до концентрації уваги і швидкість психомоторних реакцій.

Одночасне застосування похідних саліцилової кислоти зменшує концентрацію піроксикаму у крові.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в захищеному від світла та недоступному

для дітей місці при температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності – 2 роки.