03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату НЬЮКОЛД ПЛЮС

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • тверді, круглі, плоскі

таблетки рожевого кольору без оболонки;


склад:

  • 1 таблетка містить: парацетамолу -

500 мг, хлорфеніраміну малеату - 2 мг, фенілпропаноламіну гідрохлориду – 25 мг, кофеїну – 30 мг;

допоміжні речовини: крохмаль, метилпарабен, пропілпарабен, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, тальк очищений.



Форма випуску.

  • Таблетки.


Фармакологічна група. Аналгетики та антипіретики. АТС N02B E51.



Фармакологічні властивості.

  • Аналгезивна дія

парацетамолу проявляється впливом на центральну і периферичну нервову системи, але механізм дії повністю не встановлений. Жарознижувальна дія опосередкована впливом на регуляторні центри гіпоталамусу. В терапевтичних дозах парацетамол має незначний вплив на серцево-судинну систему.

Хлорфеніраміну малеат діє як ко-фермент у багатьох реакціях гідроксилювання та амідування. Він забезпечує активність амізуючого ферменту через втягнення у процес утворення деяких пептидних гормонів, таких як окситоцин, антидіуретичний гормон і холецистокінін, знижує вміст чистого заліза, перетворюючи його на сіль заліза у шлунку.

Фенілпропаноламіну гідрохлорид спричиняє триваліше звуження судин ніж феніпропаноламін, він - сильний вазоконстриктор, який має властивості, подібні до властивостей норепінефрину, але без хронотропної та інотропної дії на серце. Він має свою вазоконстрикторну дію, вивільняючи норадреналін із симпатичних закінчень і шляхом прямої стимуляції альфа-адренорецепторів кровоносних судин слизової оболонки носа зменшує набряк носа.

Кофеїн є стимулятором. Перш за все він впливає на центри вищої нервової діяльності. 150 - 250 мг викликають відчуття задоволення, прискорення пульсу, усувають стомленість, поліпшують рухову активність. Кофеїн безпосередньо стимулює серцеву діяльність і підвищує силу скорочення міокарда.


Фармакокінетика. Парацетамол швидко і майже повністю адсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 години після прийому. Він метаболізується у печінці і виводиться, головним чином, з сечею у формі глюкуронідних і сульфатних кон'югатів. Менше 5% виводиться у незміненому вигляді. Період напіввиведення коливається від 1 до 4 годин. Препарат рівномірно розподіляється по всіх рідинах організму, приблизно 25% його зв'язується з протеїнами плазми крові.

Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується із шлунково-кишкового тракту і розподіляється по всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв'язується з протеїнами плазми. Середня кількість хлорфеніраміну малеату в організмі становить 1,5 мг. Фенілпропаноламіну гідрохлорид метаболізується у печінці і кишечнику.

Кофеїн швидко абсорбується і розподіляється по всіх тканинах і рідинах організму, включаючи ЦНС, ембріональні тканини і грудне молоко. Він швидко метаболізується і виводиться з сечею. Період напіврозпаду у плазмі дорівнює приблизно 3 годинам. 70% дози виводиться з сечею і лише 3% залишається незміненим.



Показання для застосування.

  • Призначають для

ефективного полегшення різних симптомів застуди, грипу, синуситу, набряку слизової оболонки носа, риніту, гарячки, головного болю, чхання.



Спосіб застосування та дози.

Дорослим - по одній-дві таблетки 3 - 4 рази на добу, але не більше 8 таблеток протягом доби, або як призначить лікар.

Дітям віком від 6 до 12 років дозу призначає лікар.



Побічна дія.

  • Побічні ефекти

парацетамолу звичайно слабо виражені. Є повідомлення про реакції з боку системи крові. Іноді виникають висипання та інші алергічні шкірні реакції.

Центральні ефекти фенілпропаноламіну гідрохлориду полягають у: підвищенні температури, відчутті тривоги, треморі, безсонні, збудженні, роздратованісті, слабкості, психотичному стані, сплутаності свідомості. Може знижуватися апетит, виникати нудота і блювання. Іншими побічними явищами фенілпропаноламіну гідрохлориду можуть бути труднощі при сечовипусканні і затримка сечі, диспное, розлади метаболізму, включаючи порушення метаболізму глюкози, підвищення пото- та слиновиділення.

Побічними ефектами, що звичайно пов'язані з кофеїном, є подразнення шлунково-кишкового тракту і стимуляція центральної нервової системи. Побічними ефектами хлорфеніраміну малеату є нудота, блювання або біль у кишечнику після прийняття хлорфеніраміну малеату натщесерце.



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до

одного з компонентів препарату; важкі порушення функції печінки та/або нирок; дитячий вік до 6 років.



Передозування.

  • Не перевищувати

рекомендовану дозу. У разі передозування негайно звернутися до лікаря.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефект дії парацетамолу посилюється при його комбінації з кодеїном, кислотою аскорбіновою, скополаміном, хлорфенаміном, пропіфеназоном та кофеїном.



Особливості застосування.

  • Якщо висока температура

наявна протягом 3 днів і більше або виникає знову, а біль не припиняється більше 5 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати при кімнатній

температурі у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.