03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0.9%

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви: Sodium chloride; натрію хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, стерильна, апірогенна рідина,

солонкувата на смак;


склад:

  • 100 мл інфузійного розчину містять натрію хлориду - 0,9 г;

допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.


Форма випуску.

  • Розчин для інфузій.


Фармакотерапевтична група.

  • Розчини для внутрішньовенного введення.

Розчини електролітів. АТС: В05Х А03.


Фармакологічні властивості.

  • Натрій - основний катіон екстрацелюлярної рідини,

хлорид -основний аніон екстрацелюлярної рідини. Натрій в організмі регулює розподілення рідини, баланс води та електролітів, осмотичний тиск рідини, мембранний потенціал клітин. Натрій разом з іонами хлору та бікарбонату приймає участь у регуляції лужно-кислотного балансу. Фармакокінетика. Препарат утримується у судинному руслі короткий час і дуже швидко переходить до інтерстиціального сектору та внутрішньоклітинно. Через 1 годину в судинах залишається лише близько половини введеного розчину. Дуже швидко солі та рідина починають виводитися нирками, підвищуючи діурез.


Показання для застосування.

  • Ізотонічна дегідратація, гіповолемічний шок,

метаболічний алкалоз із втратою рідини; заповнення втрати рідини і електролітів при хірургічних втручаннях, блюванні, діареї, великих опіках, при неможливості перорального введення необхідної кількості води та електролітів; як розчинник та інфузійне середовище для парентерального застосування інших лікарських засобів. Місцево - промивання ран, катетерів і систем для трансфузії.


Спосіб застосування та дози.

Вводять внутрішньовенно краплинно, залежно від клінічної ситуації, від 5-10 мл до 3 літрів на добу; вводять підшкірно, перорально; призначають у клізмах по 75-100 мл; промивання ран, очей, слизових оболонок. Дітям внутрішньовенно крапельно по 5-10 мг/кг маси тіла у поєднанні з 5% розчином глюкози (часто у співвідношенні об'ємів 1:1 або 1:1-2 відповідно).


Побічна дія.

  • Можливі гіпергідратація, гіпернатріємія,

гіперхлоремія та підсилення розвитку набряку мозку та легень.


Протипоказання.

  • Тромбофлебіти, декомпенсовані вади серця,

тяжкі захворювання нирок, підвищене зсідання крові, циркуляторні порушення, які здатні викликати набряк легенів та мозку, гіпернатріємія, застосування кортикостероїдів у великих дозах.


Передозування.

  • Спостерігається тільки при порушенні правил

інфузії. Може привести до хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшення виведення калію з організму. Потребує відміни препарату.


Особливості застосування.

  • З обережністю вводять хворим із порушенням

видільної функції нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо у великих об'ємах, контролюють вміст електролітів у плазмі та сечі, діурез.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне призначення з кортикостероїдами чи кортикотропіном потребує частого контролю електролітів крові.


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати при температурі не вище 20° С , в

сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей, місці. Після відкриття пляшки розчин можна застосовувати протягом 12 годин, при дотриманні правил асептики. Термін придатності препарату становить 3 роки.