03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ЛОРАТАДИН

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна таі хімічна назви: Loratadinе; етиловий ефір 4-(8-хлор-5,6-дигідро-11Н-бензо-[5,6] циклогепта- [1,2 В]- піридин-11-імден)- піперидин карбонової кислоти;


основні фізико-хімічні властивості:

  • трохи в'язка рідина, світло-жовтого кольору, з приємним фруктовим

запахом;


склад:

  • 5

мл сиропу містить лоратадину 5 мг;

допоміжні речовини: етанол 96%, макрогол 400, пропіленгліколь, натрію бензоат, кислота лимонна (моногідрат), сахароза, сорбітол 70%, ароматизатор Hazelnut, вода очищена.

andnbsp;


Форма випуску.

  • Сироп.

andnbsp;


Фармакотерапевтична група.

  • Антигістамінні засоби для

системного застосування.

Код АТС R06А Х13.

andnbsp;


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Антигістамінний препарат трициклічної структури з тривалою дією. Вибірково блокує периферичні Н1 рецептори. Має протиалергічну, протисвербіжну, антиексудативну дію. Знижує проникність капілярів, попереджає розвиток набряку тканин, усуває спазм гладких м'язів.

Фармакокінетика. Препарат швидко і легко всмоктується при прийомі внутрішньо, на абсорбцію лоратадину не впливає вік хворих та їжа. У плазмі крові препарат міцно зв'язується з білками (96 - 99%). Максимальна концентрація в крові досягається через 15 хв після прийому внутрішньо. Період напіввиведення лоратадину становить 8 - 11 год. В організмі препарат гідролізується до дезкарбоксилоратадину та глукоронізується. Метаболіти виділяються з сечею та калом. Кінцевий період напіввиведення метаболітів становить 17 - 24 год. Лоратадин не проникає через гематоенцефалічний бар'єр, тому не має седативної та холіноблокуючої дії на центральну нервову систему; не потенціює ефекти алкоголю. Фармакокінетика препарату не змінюється в осіб похилого віку. При тяжкій нирковій недостатності біодоступність лоратадину знижується до 60 - 70%, а при алкогольному ураженні печінки період напіввиведення препарату збільшується.

andnbsp;


Показання для застосування.

Лоратадин застосовують для лікування алергічного риніту (сезонного і цілорічного), алергічного кон'юнктивіту, гострої та хронічної кропив’янки, набряку Квінке, алергічних реакцій на укуси комах, псевдоалергічних реакцій на гістамінолібератори, а також контактних алергодерматитів і хронічної екземи.

andnbsp;

Спосіб застосування та дози. Сироп Лоратадин призначають дорослим та дітям старше 12 років по 10 мл (2 чайні ложки) 1 раз на добу. Дітям віком від 1 до 2 років призначають по 0,25 мл (andfrac12; чайної ложки) 1 раз на добу; дітям віком від 2 до 12 років при масі тіла менше 30 кг призначають по 5 мл (1 чайна ложка) 1 раз на добу, при масі тіла більше 30 кг - по 10 мл (2 чайні ложки) 1 раз на добу. Курс лікування – 10 - 15 днів. В окремих випадках курс лікування встановлюють індивідуально від 1 до 28 днів.

andnbsp;


Побічна дія.

  • Лоратадин, як правило, переноситься добре, але

інколи можуть виникнути нудота, блювання, сухість у роті; у дітей - збудливість.

andnbsp;


Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до препарату; період вагітності

та годування груддю. Не призначають дітям до 1 року.

andnbsp;


Передозування.

  • Можливий розвиток сонливості, тахікардії, головного

болю. При передозуванні слід викликати блювання, потім промити шлунок з подальшим застосуванням активованого вугілля. Лікування симптоматичне та підтримуюче.

andnbsp;


Особливості застосування.

  • Прийом препарату необхідно припиняти не менш ніж за

48 годин до проведення будь-яких шкірних діагностичних алергопроб для запобігання помилкових результатів.

Хоча Лоратадин не є седативним антигістамінним засобом, однак у деяких пацієнтів може спостерігатися дозозалежний седативний ефект, тому слід додержуватися обережності при керуванні автотранспортом та механізмами, що потребують підвищеної концентрації уваги.

Слід звернути увагу на можливий ризик, пов’язаний із застосуванням Лоратидину при алкогольному ураженні печінки, при лікуванні осіб похилого віку (збільшується накопичення лоратидину у крові).

andnbsp;


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • При одночасному застосуванні з

кетоконазолом, еритроміцином, кларитроміцином, циметидином відмічається підвищення концентрації лоратадину в крові.

andnbsp;

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від прямого сонячного світла та вологи місці, при температурі не вище 25°С.

Термін придатності – 2 роки.

andnbsp;