03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату КОРГЛІКОН®

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • прозора жовтуватого кольору рідина;


склад:

  • 1 мл розчину містить корглікону 0,6 мг;

допоміжні речовини: хлорбутанолу гемігідрат, вода для ін’єкцій.


Форма випуску.

  • Розчин для ін’єкцій.


Фармакотерапевтична група.

  • Серцеві глікозиди. Код АТС С01А Х04**.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Корглікон® належить до групи серцевих глікозидів і за своїм специфічним ефектом близький до строфантину, але має тривалішу дію. Механізм дії лікарського засобу Корглікону(R) пов’язаний з блокадою Nа+-К+-АТФ-ази кардіоміоцитів Na+-Са2+ обмін, впливом на енергетичне забезпечення скорочувального процесу міофібрил. Препарат має позитивну міотропну дію, негативний хроно- та дромотропний ефект, незначно уповільнює серцевий ритм і провідність по пучку Гіса. Препарат має седативний вплив на центральну нервову систему.

Фармакокінетика. Ефект препарату, після введення в вену, спостерігається через 3-5 хв, досягає максимуму в межах 30 хв. Препарат не зв’язується з білками плазми, не метаболізується в організмі. Екскретується в незміненому вигляді переважно з сечею. Практично не має кумулятивної дії. Період напіввиведення з організму (головним чином нирками) приблизно 28 год.


Показання для застосування.

  • Гостра серцева недостатність, застійна

хронічна серцева недостатність в стадії декомпенсації.


Спосіб застосування та дози.

  • Корглікон® вводять

внутрішньовенно. Введення здійснюють протягом 5 - 6 хв у 10 - 20 мл ізотонічному розчину натрію хлориду 1 - 2 рази на добу. Дорослим вводять у разовій дозі 0,5 - 1 мл, дітям віком від 2 до 5 років – по 0,2 - 0,5 мл, від 6 до 12 років – по 0,5 - 0,75 мл. При введенні 2 рази на добу інтервал між ін’єкціями дорівнює 8 - 10 годин.

Вищі дози для дорослих у вену: разова – 1 мл, добова – 2 мл.

 


Побічна дія.

  • Препарат може викликати порушення серцевого ритму за

рахунок впливу на автоматизм і провідність особливо при швидкому введенні (екстрасистолія, атріовентрикулярна блокада, брадіаритмія тощо), нудоту і блювання, пронос, слабкість, безсоння, головний біль, розлади колірного зору, алергічні реакції.

 


Протипоказання.

  • Глікозидна інтоксикація, шлуночкова тахікардія,

атріовентрикулярна блокада ІІ та ІІІ ступеня, виражена брадикардія, гіперкальціємія, гіпокаліємія, ізольований мітральний стеноз, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, синдром каротидного синуса, констриктивний перикардит, аневризма грудного відділу аорти, глікозидна інтоксикація, дітям до 2 років.

 

 


Передозування.

  • Симптоми передозування:.

З боку серцево-судинної системи: аритмії, брадикардія, атріовентрикулярна блокада, шлуночкова тахікардія або екстрасистолія, фібриляція шлуночків.

З боку травного каналу: анорексія, нудота, блювання, діарея.

З боку центральної нервової системи та органів чуття: підвищена втомлюваність, рідко – порушення колірного зору, зниження гостроти зору, дуже рідко – сплутаність свідомості, синкопальний стан.

При розвитку глікозидної інтоксикації препарат слід відмінити, призначити препарати калію, парентерально ввести унітіол, провести симптоматичну терапію (лідокаїн, фенітоїн).

 


Особливості застосування.

  • При швидкому внутрішньовенному введенні можливий

розвиток брадиаритмії, шлуночкової тахікардії, атріовентрикулярної блокади та зупинки серця.

Для профілактики цього ефекту добову дозу можна розподілити на 2 - 3 введення.. Лікування проводять під постійним контролем електрокардіограми. Слід бути обережними, призначаючи препарат при тиреотоксикозі і передсердній екстрасистолії в результаті можливості переходу в мерехтіння передсердь.

При вагітності та в період годування груддю препарат призначають за життєвими показаннями.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобоми. Антагоністи кальцію (особливо верапаміл), хінідин, еритроміцин, тетрациклін, аміодарон уповільнюють виведення і підвищують концентрацію в плазмі (у разі необхідності сумісного застосування дозу корглікону знижують у 2 рази). Симпатоміметики, солі кальцію, метилксантини (теофілін та ін.), антиаритмічні засоби підвищують ризик порушення ритму. На фоні магнію сульфату підвищується можливість зниження провідності та атріовентрикулярної блокади серця. Діуретики, глюкокортикоїди, інсулін підвищують ризик розвитку глікозидної інтоксикації.

Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від +8°С до +15°С. Термін придатності – 2 роки.