03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату КОРВАЛОЛ®

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • прозора безбарвна рідина зі специфічним

запахом;


склад:

  • 1 мл розчину містить етилового ефіру a-бромізовалеріанової кислоти 20

мг, фенобарбіталу 18,26 мг, м’яти олії 1,42 мг;

допоміжні речовини: спирт етиловий ректифікований, стабілізатор, вода очищена.


Форма випуску.

  • Краплі для перорального застосування.


Фармакотерапевтична група.

  • Cнодійний та седативний засіб. Код АТС N05C B02.


Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Корвалол®

- заспокійливий і спазмолітичний засіб, дія якого, як комплексного препарату, визначається компонентами, що входять до його складу.

Етиловий ефір and#945;-бромізовалеріанової кислоти виявляє рефлекторну заспокійливу дію, зумовлену подразненням переважно рецепторів ротової порожнини та носогорла.

Фенобарбітал пригнічує активуючі впливи центрів ретикулярної формації середнього та продовгуватого мозку на кору великих півкуль, тим самим зменшуючи потоки збуджуючих впливів на кору головного мозку та підкоркові структури. Зменшення активуючих впливів викликає, залежно від дози, заспокійливий, транквілізуючий або снодійний ефекти. Корвалол® зменшує збуджувальні впливи на судинорухові центри, коронарні та периферичні судини, знижуючи загальний артеріальний тиск, знімаючи та попереджуючи спазми судин, особливо серцевих.

Олія м’яти містить велику кількість ефірних олій, у тому числі близько 50% ментолу та 4-9% ефірів ментолу. Вони здатні подразнювати “холодові” рецептори ротової порожнини і рефлекторно розширювати переважно судини серця та мозку, знімаючи спазми гладенької мускулатури, викликати заспокійливу та легку жовчогінну дію.

Фармакокінетика. При прийомі всередину всмоктування починається вже в під’язиковій ділянці, біодоступність складових висока (близько 60–80%). Особливо швидко (через 5–10 хвилин) ефект розвивається при триманні в роті (сублінгвальне всмоктування) або прийомі на грудочці цукру. Дія розвивається через 15–45 хвилин і триває протягом 3–6 годин. У осіб, що раніше приймали препарати барбітурової кислоти, тривалість дії скорочується за рахунок прискореного метаболізму фенобарбіталу в печінці, де барбітурати викликають індукцію ферментів. У людей похилого віку та пацієнтів із цирозом печінки метаболізм Корвалолу® знижений, тому у них Т andfrac12; подовжується, що потребує необхідності зменшувати дозу та подовжувати інтервали між прийомами препарату.


Показання для застосування.

неврози із підвищеною дратівливістю;

безсоння;

у комплексній терапії гіпертонічної хвороби та вегетосудинної дистонії;

нерізко виражені спазми коронарних судин, тахікардія;

спазми кишечнику (як спазмолітичний препарат).


Спосіб застосування та дози.

  • Корвалол® приймають внутрішньо

незалежно від прийому їжі 2-3 рази на день по 15–30 крапель з водою або на шматочку цукру. При необхідності (виражена тахікардія і спазм коронарних судин) разова доза може бути збільшена до 40–50 крапель. Досвіду застосування для лікування дітей немає.


Побічна дія.

  • Корвалол®, як правило, добре

сприймається. В окремих випадках можуть спостерігатися сонливість, легке запаморочення, які усуваються зменшенням дози. При тривалому використанні можливо виникнення залежності від препарату та бромізму.


Передозування.

  • При тривалому використанні і передозуванні може

спостерігатись виражене пригнічення ЦНС, яке усувається застосуванням стимуляторів ЦНС (кофеїн, кордіамін і т. п.). При інших проявах - симптоматична терапія.


Особливості застосування.

  • Препарат містить 58 об. % алкоголю, а також

фенобарбітал, які можуть викликати порушення координації та швидкості психомоторних реакцій, тому при прийомі препарату слід дотримуватись обережності особам, що працюють з механізмами, водіям автотранспорту і т. п. Слід уникати одночасного застосування спиртних напоїв.


Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату,

брому, тяжка серцева недостатність, виразні порушення функції печінки і нирок, вагітність і годування груддю.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Препарати центрального пригнічуючого типу

дії підсилюють дію Корвалолу®. Наявність у складі препарату фенобарбіталу може індукувати ферменти печінки, і це робить небажаним його одночасне застосування з медикаментами, що метаболізуються в печінці (з похідними кумарину, гризеофульвіном, глюкокортикоїдами, пероральними протизаплідними засобами), оскільки їх ефективність буде знижуватись у результаті більш високого рівня метаболізму.


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в захищеному від світла та

недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25 °С.

Термін придатності – 2 роки 6 місяців.