03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату КЛЕМАСТИН

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

мiжнародна та хімічна назви: clemastine; 1-метил-2[2-(a-метил-пара-хлорбензгідрилокси)-етил]-піролідин фумарат;


основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки безбарвнi або блідо-жовтого

кольору, практично без запаху;


склад:

  • 1 таблетка містить клемастину фумарату 0,001 г;

допоміжнi речовини: крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна.



Форма випуску.

  • Таблетки.



Фармакотерапевтична група.

  • Антигістамінний засіб для системного застосування

групи етаноламінів. Код АТС R06A A04.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Блокатор Н1-рецепторів гістаміну. Має протиалергійну, протисвербіжну й антиексудативну дії, знижує проникність капілярів. Тривалість дії – до 12 год. Має антихолінергічну активність, виявляє седативний ефект.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Клемастин майже цілком всмоктується в травному каналі. Максимальна концентрація в плазмі крові реєструється через 2 - 4 години. Антигістамінний ефект Клемастину розвивається через 15 - 30 хв, максимальний ефект – через 5 - 7 годин і триває протягом 10 - 12 годин, іноді до 24 годин. Зв'язування Клемастину з білками плазми крові становить приблизно 95%. Препарат проникає через плаценту і екскретується з грудним молоком. Виведення з плазми крові має двофазний характер, термінальна фаза напіввиведення – 4 - 6 годин. Метаболізується в печінці. Основний шлях виведення метаболітів – з сечею (45 - 65%).



Показання для застосування.

  • Клемастин призначений для лікування алергійного

риніту, шкірного свербежу, алергійного і контактного дерматитів, кропив’янки, гострої і хронічної екземи.


Спосіб застосування і дози. Внутрішньо дорослим і дітям старше 12 років по 1 мг 2 рази на добу (ранком і ввечері). За необхідності добову дозу підвищують до 6 мг. Дітям 6 - 12 років призначають по 0,5 - 1 мг 2 рази на добу.



Побічна дія.

  • Біль у ділянці живота, запор, нудота, блювання,

діарея, артеріальна гіпертензія або артеріальна гіпотензія, серцебиття, синусова тахікардія, загальна слабкість, седативна дія, іноді збудження (особливо у дітей), безсоння, головний біль, запаморочення, нечіткість зору, ксеростомія, шкірні висипання.



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до Клемастину; ілеус. Вік до 6

років.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Клемастин виявляє аддитивну дію при

одночасному застосуванні з Мand#8209;холінолітиками. Як і інші антигістамінні засоби, Клемастин потенціює дію на центральну нервову систему седативних і снодійних препаратів, анксіолітиків, інгібіторів МАО, опіатів і етанолу.



Передозування.

  • Результатом передозування Клемастину можуть бути

порушення з боку центральної нервової системи. Можливі також антихолінергічні симптоми (відчуття сухості у роті, мідріаз, припливи крові, реакції з боку травного тракту). Для купірування явищ передозування промивають шлунок, призначають активоване вугілля, проводять симптоматичне лікування.



Особливості застосування.

  • Застосовувати з обережністю при закритокутовій

глаукомі, бронхіальній астмі, пілоростенозі, обструкції жовчних проток, захворюваннях печінки, гіпертрофії передміхурової залози з порушеннями уродинаміки, тяжких захворюваннях серцево-судинної системи. Застосування Клемастину може супроводжуватися сухістю очей, що варто враховувати при носінні контактних лінз. Під час лікування Клемастином необхідно утримуватися від вживання алкоголю. У період вагітності і годування груддю Клемастин призначають тільки за суворими показаннями. Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортом або при виконанні інших видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психічних і рухових реакцій.


Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі. Термін зберігання – 2 роки.