03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату КАРМОЛІС

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • спиртовий розчин, прозорий, безбарвний;


склад:

  • 100 мл (= 89,42г) крапель містять 1538 мг ментолу, олію Кармоліс

(суміш з 10 ефірних олій (769 мг): тим’яну, анісу, касії, гвоздики, лимону, лаванди, індійської меліси, шавлії, мускату, м’яти перцевої, 55,038 мл етанолу 94%, 32,075 мл очищеної води.

Містить 64% спирту.



Форма випуску.

  • Краплі.



Фармакотерапевтична група.

  • Засоби, які застосовуються при кашлі та застудних

захворюваннях. Код АТС R05С А10.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ефективність крапель Кармоліс при лікуванні захворювань дихальних шляхів обумовлена тим, що до їх складу входять ментол, тим’яну олія, анісова олія, гвоздична олія, шавлії олія – компоненти, які мають відхаркувальну, спазмолітичну та антисептичну дію. При інгаляції леткі ефірні олії доходять до горла та бронхів і відповідним чином впливають на ці органи. Проте при пероральному або нашкірному застосуванні зазначені ефірні олії є також ефективні, бо їх компоненти абсорбуються і, принаймні частково, виводяться з диханням.

Ментол, тим’яну олія, анісова олія полегшують виведення слизу та посилюють секрецію бронхів та трахеї. Такий ефект досягається як за рахунок розрідження секрету, так і за рахунок поліпшення його транспорту. Крім того, бронхоспазмолітичні властивості ментолу, тим’яну олія, анісової олії та гвоздичної олії дуже цінні при лікуванні респіраторних захворювань.

Ефективність препарату Кармоліс при лікуванні шлунково-кишкових розладів обумовлена його вітрогінною, спазмолітичною, антисептичною та жовчогінною дією. Препарат поліпшує травлення внаслідок впливу на рефлекторну функцію чи шляхом безпосереднього подразнення слизової оболонки шлунка. Таким чином поліпшується виділення шлункового соку та моторика шлунка. Завдяки спазмолітичній, антисептичній дії та стимулюючому впливу на моторику кишечнику препарат Кармоліс сприяє виходу газів та запобігає їх надмірному утворенню. При запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту найважливішими є антисептичні властивості препарату. Ментол, лавандова олія, меліси олія та мускатного горіха олія, завдяки стимулюванню продукування жовчі клітинами печінки та стимулюванню виділення жовчі жовчним міхуром, мають жовчогінну дію, що обумовлює ефективність застосування препарату Кармоліс при лікуванні шлунково-кишкових розладів.

Седативні та спазмолітичні властивості лавандової олії та меліси олії обумовлюють застосування препарату Кармоліс при лікуванні нервовості.

Препарат Кармоліс може також застосовуватися як місцевоподразнювальний засіб завдяки подразнювальній дії ментолу, тим’яну олії, кассиї олії, лавандової олії, меліси олії та мускатного горіха олії на клітини. Після проникнення під шкіру ці олії поліпшують кровотік, що проявляється відчуттям тепла та почервонінням шкіри. Таким чином можливе симптоматичне зняття болю різного походження, такого як ревматичний біль, міалгія тощо.

Фармакокінетика. Ефірні олії є ліофільними речовинами, які добре абсорбуються слизовою оболонкою та неушкодженою шкірою. Одним з видів абсорбції є абсорбція слизовою оболонкою шлунка при внутрішньому призначенні ефірних олій. При інгаляції леткі ефірні олії абсорбуються слизовою оболонкою носа. При використанні препарату Кармоліс як місцевоподразнювального засобу ефірні олії проникають через шкіру. Діючі речовини виводяться з організму шляхом видихання, проте значно більшою мірою вони виводяться нирками або з жовчю у формі сполук.



Показання для застосування.

  • Прийом крапель Кармолісу має заспокійливу і

розслаблювальну дію на шлунково-кишкову, нервову і кровоносну системи. При захворюваннях дихальних шляхів Кармоліс знімає набряк слизової оболонки, сприяє відділенню слизу і одразу ж помітно полегшує дихальний процес. Препарат поліпшує кровопостачання: його втирання приносить полегшення при невралгії, болю у спині та суглобах. Краплі Кармоліс застосовуються при шлунково-кишкових порушеннях, знервованості й м'язовому болю. Традиційно застосовується як м’якодіючий лікарський засіб.

Внутрішньо при:

-дискомфорті у ділянці шлунка, нудоті, здутті та відчутті переповнення шлунка, відсутності апетиту;

- занепокоєнні, дратівливості, порушеннях сну, знервованості, під час клімаксу, нездужанні під час поїздок.

Зовнішньо - як розтирання при:

- суглобовому і м'язовому болю;

- ревматизмі, люмбаго, ішіасі;

- головному болю;

- шкірному свербежу та укусах комах.

Для інгаляції при:

- захворюваннях дихальних шляхів і застудних захворюваннях.



Спосіб застосування та дози.

Внутрішньо: по 10 - 20 крапель Кармолісу на цукрі, у гарячому чаї або воді до 5 разів на день.

Зовнішньо: кілька разів на день натирати уражене місце.

При інгаляції необхідно 20 крапель додати у киплячу воду або чай і вдихати.

Дозування в окремих випадках.

Здуття і відчуття переповнення шлунка, розладу травлення: 10 - 20 крапель у гарячому чаї, або воді, або на шматочку цукру.

Безсоння: прийняти перед сном 10 - 20 крапель Кармолісу в гарячому чаї або в гарячій солодкій воді.

Нездужання під час поїздок: у випадку нудоти кілька крапель Кармолісу на шматочку цукру, розчинені у воді діють заспокійливо та розслаблююче.

Знервованість: 3 рази на день по 10 - 20 крапель Кармолісу на цукрі або в чаї.

Застуда: до 5 разів на день по 10 - 20 крапель Кармолісу на цукрі або в чаї.

Головний біль: додатково до прийому крапель натерти чоло, скроні і потилицю Кармолісом.

Біль у суглобах: уражені місця щодня натирати Кармолісом і тримати в теплі.

Захворювання дихальних шляхів: 20 крапель додати в киплячий чай, вдихати пари і на закінчення повільно випити чай з Кармолісом. Помітного полегшення можна досягти, натираючи Кармолісом груди і спину.

Шкірний свербіж, укуси комах: злегка змочити ушкоджені місця Кармолісом, не натираючи.



Побічна дія.

  • При дотриманні рекомендацій побічні дії дотепер не

спостерігалися.



Протипоказання.

  • Кармоліс не можна застосовувати внутрішньо при

захворюваннях жовчних протоків, при холециститах, порушеннях функції печінки і виразок шлунка та дванадцятипалої кишки. Кармоліс не можна призначати дітям. Цей лікарський засіб містить 64% спирту. Відповідно до рекомендованих дозувань, у кожній окремій дозі міститься 0,54 мл спирту. Не рекомендований Кармоліс і при алкоголізмі, епілепсії, церебральних порушеннях, вагітності, у період годування груддю.



Передозування.

  • Про випадки передозування препаратом Кармоліс не

повідомлялося.



Особливості застосування.

  • Після втирання Кармолісу руки треба ретельно

вимити. Необхідно уникати контакту з очима.

При контакті препарату з очима і при нанесенні великої кількості на обличчя може спостерігатися неприємне печіння очей. У разі потреби промийте очі великою кількістю води. Неприємні відчуття незабаром зникнуть.

Вагітність і період лактації. Не рекомендовано.

Дія на здатність до орієнтування в дорожньому русі й навички роботи з механізмами при застосуванні в терапевтичних дозах малоймовірна.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Невідома.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати у недоступному для дітей,

захищеному від світла місці, при кімнатний температурі в оригінальній упаковці. Порушення умов зберігання може призвести до утворення осаду, який видно неозброєним оком.

Термін придатності - 5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.