03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату КАЛЬЦІЮ ЦИТРАТ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назва: Calcium citrate; кальцію цитрат;


основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки білого кольору з

плоскою поверхнею, рискою і фаскою;


склад:

  • кальцію цитрату 0,5 г;

допоміжні речовини – крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк - до 0,55 г.


Форма випуску.

  • Таблетки.


Фармакотерапевтична група.

  • Препарати кальцію. Код ATC A12A.


Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Кальцію

цитрат поповнює нестачу іонів кальцію в організмі при функціональній (фізіологічна підвищена потреба в результаті росту, звичайних крововтрат у жінок, вимивання кісткового кальцію у людей похилого віку та ін.) та патологічній (травми, кровотечі, порушення всмоктування із шлунково-кишкового тракту, зменшення реабсорбції кальцію у нирках та ін.) недостатності поповнення організму іонами кальцію, при гіперфосфатемії. Може застосовуватися як антацид при підвищеній кислотності шлункового соку.

Фармакокінетика. Із кишечника кальцій абсорбується у розчинній іонізованій формі. Для його абсорбції необхідна присутність вітаміну D. Розчинення препарату краще відбувається в кислому шлунковому середовищі. Розчинений іонізований кальцій добре проникає у всі тканини і органи, проходить через плацентарний бар’єр, попадає в грудне молоко. Виводиться із організму в основному з фекаліями у вигляді неабсорбованого кальцію, приблизно 20 % виводиться із сечею нирками.


Показання для застосування.

  • Гіпокальціємія, викликана

кровотечами різного походження; для поповнення збільшеної потреби в іонах кальцію у дітей, вагітних та годуючих груддю жінок, при травмах, порушенні всмоктування при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та підвищеному рівні виведення кальцію через нирки та кишечник. Остеопороз у людей похилого віку, остеомаляція, гіпопаратиреоз, зневоднення організму різного генезу, алергічні захворювання та алергічні ускладнення при прийомі медикаментів, підвищена проникливість судинної стінки. Захворювання шкіри, гепатити різного походження, пароксизмальні міоплегії, знижене зсідання крові, нефрити.


Спосіб застосування та дози.

  • Для лікування по 2 – 6

таблеток на день, розділивши добову дозу на 3 - 4 прийоми. Приймати перед їдою або через 1 – 1,5 години після їди. З метою профілактики призначають по 1 таблетці тричі на день.

Немовлятам до 6 місяців 1/2 таблетки (250 мг) подрібнюють, а потім розчиняють в невеликій кількості молока і дають випити. Дітям 6 - 12 місяців призначають по 1/2 таблетки 2 рази на день, дітям 1 - 10 років –1 – 2 таблетки, 10 - 18 років - 2 – 3 таблетки на день.


Побічна дія.

  • При застосуванні препарату можуть

спостерігатись диспептичні явища (запор або послаблення стула, нудота, блювання, втрата апетиту, болі в животі), поліурія, гіперкальціурія, уролітіаз.


Протипоказання.

  • Гіперкальціємія, уролітіаз,

фібриляція шлуночків, підвищена чутливість до складових компонентів препарату.


Передозування.

  • Після однократного вживання

високих доз препарату можливі диспептичні явища. Розвиток гіперкальціємії та інших токсичних проявів є маловірогідним.


Особливості застосування.

  • Абсорбція препарату зменшується

при гіпоацидній шлунковій секреції та ахлоргідрії.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Не рекомендується

одночасний прийом з антацидами, що містять алюміній (альмагель, фосфалюгель, маалокс та ін.) через зменшення їх ефективності. Не бажано призначати разом з іншими препаратами кальцію.


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати у сухому,

захищеному від світла місці. Термін придатності 2 роки.