03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ГЕМОРРОН

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • однорідна, прозора, жовтуватого кольору масляниста мазь із запахом

риб’ячого жиру;


склад:

  • 1

г мазі містить: жиру з акулячої печінки 30 мг, фенілефрину гідрохлориду 2,5 мг, мінерального масла 140 мг, вазеліну 719 мг;

допоміжні речовини: ланолін, спирт ланоліновий, кислота бензоєва, пропілпарабен, метилпарабен, віск бджолиний, парафін, гліцерин, гідроксіанізол бутильований, олія кукурудзяна, токоферол (вітамін Е), олія тим’янова, вода.



Форма випуску.

  • Мазь.



Фармакотерапевтична група.

  • Антигемороїдальні препарати для місцевого

застосування. Код АТС С05А Х03.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Комбінований препарат, дія якого зумовлена властивостями компонентів, які входять до його складу.

Масло з акулячої печінки (вітамін А та вітімін Д) має виражену протизапальну, гемостатичну дії, стимулює репаративні процеси, сприяє загоюванню ран та мікротріщин. Фенілефрину гідрохлорид - симпатоміметик, який здебільшого стимулює альфа-адренорецептори, має місцеву судинозвужувальну дію, обумовлює антиексудативну дію, зменшує набряк, зуд, нормалізує співвідношення між притоком та відтоком крові у кавернозних тільцях прямої кишки. Вазелін і мінеральне масло мають захисну дію на шкіру та слизові оболонки, перешкоджають подразненню навколоректальної зони, втраті води з ороговівшого шару епітелію і формують фізичний бар’єр на шкірі. Токоферол (вітамін Е) має антиоксидантні властивості, сприяє заживленню мікротравм та тріщин. Олії, які входять до складу мазі, проявляють помandquot;якшувальну дію.

Фармакокінетика. Масло з акулячої печінки: вітамін А швидко всмоктується, біотрансформація відбувається в печінці, виводиться з калом; вітамін Д добре всмоктується, біотрансформація відбувається в печінці, виводиться нирками та з калом. Фенілефрину гідрохлорид добре всмоктується. Дія препарату настає дуже швидко після його застосування і продовжується від 30 хвилин до 4 годин. Біотрансформація препарату, який потрапив в загальний кровотік, відбувається в печінці. Виводиться нирками і з калом.



Показання для застосування.

  • Геморрон застосовується для профілактики та

лікування зовнішнього та внутрішнього геморою, а також як ранозагоювальний, протизапальний, кровоспинний засіб при ерозіях, тріщинах, мікротравмах в аноректальній ділянці. Препарат зменшує вираженість запального процесу, підвищує імунітет.





Спосіб застосування та дози.

  • Препарат застосовується зовнішньо та

внутрішньоректально.

Зовнішнє застосування. Промити і осушити серветкою або туалетним папером місця, уражені гемороєм, тонким шаром нанести мазь. Застосовувати вранці, перед сном та після дефекації до 4-х разів на день.

Внутрішньоректальне застосування. Зняти з аплікатора захисну кришку. Надіти аплікатор на різьбу наконечника туби з маззю. Видавити деяку кількість мазі, щоб заповнити аплікатор. Добре змастити аплікатор маззю і обережно ввести його у задній прохід. Натиснувши на тубу, видавити мазь з аплікатора, вилучити аплікатор і нанести мазь тонким шаром на шкіру навколо заднього проходу. Після кожного застосування аплікатор ретельно очищати і закривати захисною кришкою.



Побічна дія.

  • У поодиноких випадках після застосування мазі

можуть спостерігатися алергічні реакції, кровотеча. При появі побічної дії слід проконсультуватися з лікарем.


Передозування.

  • При випадковому передозуванні препарату можуть

відмічатися алергічні реакції, нудота, головний біль, серцебиття, незначне підвищення артеріального тиску. При появі таких симптомів слід припинити застосування мазі і проконсультуватися з лікарем.



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату. Без

консультації з лікарем не слід застосовувати препарат при тяжких захворюваннях серцево-судинної системи, гіпертонії, захворюваннях щитовидної залози, діабеті, гіперплазії передміхурової залози, яка супроводжується утрудненим сечовиділенням.



Особливості застосування.

  • Якщо після застосування препарату виникає кровотеча

або стан не покращується після 7 днів лікування, слід звернутися до лікаря. Не рекомендується перевищувати дозу, вказану в інструкції, крім випадків, коли це рекомендовано лікарем. Не слід застосовувати аплікатор, якщо його введення спричиняє біль. Вагітним та жінкам, які годують груддю, слід проконсультуватися з лікарем перед застосуванням препарату. Для дітей до 12 років перед застосуванням Геморрону потрібна консультація лікаря.


Взаємодія з лікарськими засобами. Не рекомендується застосовувати Геморрон одночасно з препаратами для зниження артеріального тиску та антидепресантами. Геморрон можна застосовувати через 14 днів після прийому інгібіторів моноаміноксидази.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в місцях, недоступних для дітей, при

кімнатній температурі або у прохолодному місці. Термін зберігання - 3 роки.