03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ВІТРУМ® КІДЗ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • жувальні таблетки у вигляді фігурок

ведмедиків, світло-рожевого кольору з сіруватим відтінком і невеликими світлими та темними вкрапленнями; із запахом полуниці та солодким смаком;


склад:

  • 1 таблетка містить вітаміну А - 2500 МО (0,86 мг); вітаміну D3 -

400 МО (10 мкг); вітаміну Е - 15 МО (15 мг); вітаміну С - 60 мг; вітаміну В1 - 1,05 мг; вітаміну В2 - 1,20 мг; нікотинаміду - 13,5 мг; вітаміну В6 - 1,05 мг; фолієвої кислоти - 300 мкг; вітаміну В12 - 4,5 мкг; пантотенової кислоти - 10 мг; біотину - 20 мкг; кальцію - 100 мг; магнію - 40 мг; фосфору - 50 мг; заліза - 15 мг; міді - 1мг; цинку - 10 мг; йоду - 150 мкг; марганцю - 1мг; селену - 25 мкг; хрому - 20 мкг;

допоміжні речовини: цукор, кислота стеаринова, магнію стеарат, полуничний аромат, кремнію діоксид, барвник червоний, сукралоза.

 


Форма випуску.

  • Таблетки для жування.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Полівітаміни з мінералами. Код АТС: А11А А01.

 


Фармакологічні властивості.

  • Збалансований комплекс вітамінів і

мінералів, одна таблетка якого відповідає добовій потребі дитячого організму у вітамінах, макро- и мікроелементах.

Вітамін А відіграє важливу роль у розвитку мозку, серця, органів зору і слуху та легенів. Його достатнє надходження важливе для підтримання імунітету (фагоцитарної активності макрофагів, продукції цитокінів, інтерлейкіну, Т- і В-лімфоцитів, специфічних імуноглобулінів). Доповнення харчування вітаміном А значно знижує смертність у дитячому віці, захворюваність на респіраторні та інфекційні хвороби (зокрема, кір).

Для правильного формування кісткової тканини, профілактики рахіту препарат містить вітамін D3, кальцій, мідь і цинк. Вітамін D3 забезпечує засвоєння кальцію в шлунково-кишковому тракті та його зв’язування у кістковій тканині. Кальцій становить структурну основу скелета. Іони кальцію у поза- та внутрішньоклітинній рідині необхідні для функціонування нервових, м’язових та інших клітин. Мідь разом із цинком забезпечує формування поперечних “місткових” зв’язків колагену та еластину в структурі кісток і судинної стінки.

Вітаміни групи В у комплексній взаємодії забезпечують вуглеводно-енергетичний обмін і синтез амінокислот, нуклеотидів, жирних кислот. Вони сприяють нормальному функціонуванню серця, нервових і м’язових клітин, стимулюють гемопоез.

 

 

 

 

Вітамін Е в першу чергу запобігає перекисному окисленню ліпідів. Він потрібен для біосинтезу гема та білків, процесів тканинного дихання, впливає на тонус та проникність судин. Достатнє споживання вітаміну Е під час росту і розвитку організму зменшує ризик серцево-судинних, неврологічних та інших хронічних захворювань у майбутньому. Вітамін Е забезпечує проліферацію та диференціацію клітин, зокрема гладком’язових, тромбоцитів і моноцитів.

Аскорбінова кислота разом із вітаміном Е і селеном виступає активним антиоксидантом. Вітамін С бере участь у біосинтезі елементів сполучної тканини, кісткового матриксу. При нестачі вітаміну С порушується синтез гормональних компонентів нервової системи, а саме допаміну, норадреналіну та нейропептидів, робота глютаматергічних і допамінергічних рецепторів, синтез гліальних клітин і мієліну. Аскорбінова кислота забезпечує абсорбцію, транспорт і зберігання заліза. Залізо, в свою чергу, забезпечує транспорт кисню до зростаючих тканин, синтез гемоглобіну та міоглобіну та, відповідно, – профілактику анемії і розвиток м’язів.

Мікроелементи беруть участь у роботі життєво важливих ферментів. Під час інтенсивного росту виділення соматотропного гормону може знижувати здатність дитячого організму до толерантності глюкози, через що вкрай необхідне забезпечення достатньої кількості хрому у цей період. Йод важливий для функціонування щитовидної залози. Магній-дефіцитні стани характеризуються порушенням імунітету і симптомами, подібними до алергії. Іони кальцію та магнію безпосередньо взаємодіють у процесах скорочення м’язів, судинного тонусу і роботи серця. Дефіцит цинку у дітей проявляється дерматитами і поганим заживленням ран, уповільненням росту, порушенням імунітету, олігоспермією та гіпогонадизмом. Селен у складі глутатіонпероксидази – каталізатор антиоксидантної дії.

Фармакокінетика препарату не досліджувалась.

 


Показання для застосування.

лікування гіпо- та авітамінозів, нестачі мінералів у дітей;

корекція станів, пов’язаних з підвищеною потребою у вітамінах (період інтенсивного росту, одужання після перенесених захворювань, підвищені фізичні та нервово-психічні навантаження);

знижена опірність до інфекційних і застудних хвороб;

неповноцінне та незбалансоване харчування, порушення травлення і засвоєння вітамінів (втрата апетиту, нудота, діарея тощо);

покращення загального стану при хронічних захворюваннях, у післяопераційний період, після інтенсивної терапії антибіотиками і хіміотерапевтичними препаратами тощо).

 


Спосіб застосування та дози.

  • По 1 таблетці на день дітям у віці

від 2 до 7 років під час або після їди. Тривалість прийому визначається індивідуально. Таблетки рекомендується розжовувати.

 


Побічна дія.

  • При вживанні у рекомендованих дозах побічних ефектів

не зареєстровано, але не можна виключити алергічні реакції як наслідок надчутливості до компонентів препарату.

 


Протипоказання.

  • Індивідуальна надчутливість до будь-якого з

компонентів препарату (алергічні реакції).

 


Передозування.

  • При випадковому гострому передозуванні можливі біль

у животі, нудота, блювання, алергічні висипання на шкірі, головний біль. Перша допомога: викликати блювання, промити шлунок. Подальше лікування - симптоматичне.

Всi випадки передозування вимагають лiкарського нагляду.

 


Особливості застосування.

  • Не перебiльшувати рекомендовану дозу. Не

рекомендується використовувати Вітрум(R) Кідз разом з іншими полівітамінними препаратами, особливо, якщо до їх складу входять вiтамини А, D і залізо. Це збільшує ризик їх передозування.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Через наявність у препараті заліза при

одночасному прийомі затримується всмоктування в травному каналі тетрациклiнiв і фторхiнолонiв. Вiтамін С пiдсилює дiю та побiчнi явища сульфанiламiдiв. Антациднi препарати, що мiстять алюмiнiй, магнiй, кальцiй, а також холестирамін, зменшують всмоктування залiза.

Одночасний прийом препарату разом з іншими лікарськими засобами може викликати порушення засвоєння вітамінів або лікарських препаратів і непередбачувану взаємодію.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в місці, недоступному для дітей,

при температурі до 30°C, у щільно закритій оригінальній упаковці.

Термін придатності - 3 роки.