03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ВІТИРОН СУСКАПС

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості: продовгуваті, коричневі м’які желатинові капсули з білим надписом “Vitiron”. Вміст капсули: масляниста маса блідого коричневато-жовтого кольору;


склад:

  • 1 капсула містить

вітаміни: ретинолу пальмітат (вітамін А) 3 333 МО, холекальциферол (вітамін D3) 1 000 МО, тіаміну мононітрат (вітамін B1) 5 мг, рибофлавін (вітамін B2) 2,5 мг, піридоксину гідрохлорид (вітамін B6) 0,5 мг, ціанокобаламін (вітамін B12) 1 мкг, нікотинамід (вітамін РР) 40 мг, фолієва кислота 0,5 мг, кальцію пантотенат 4 мг, аскорбінова кислота (вітамін С) 75 мг, DL-a-токоферолу ацетат (вітамін E) 2 мг; мінерали і мікроелементи: кальцій 75 мг, фосфор 58 мг, залізо 30 мг, мідь 0,45 мг, йод 0,0075 мг, магній 3 мг, марганець 0,5 мг, молібден 0,1 мг, калій 2 мг, цинк 0,5 мг; інозитол 15 мг, холіну гідротартрат 31,4 мг, DL-метіонін 10 мг;

допоміжні речовини: віск бджолиний жовтий, олія соєва гідрогенізована, олія рослинна частково гідрогенізована, олія рапсова, лецитин соєвий, етилванілін, ацетанізол, лактоза, желатин, олія арахісова, кремній колоїдний безводний; оболонка: желатин, гліцерин, титану діоксид, барвник заліза оксид коричневий E172, барвник заліза оксид чорний E172, барвник кошеніль червона E124.



Форма випуску.

  • Капсули м’які.


Фармакотераевтична група. Полівітаміни з іншими мінералами, включаючи комбінації.

Код АТС А11А А03



Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Вітирон

Сускапс поповнює дефіцит вітамінів разом з мінералами і мікроелементами. Вітаміни в організмі відіграють важливу роль, регулюючи багато біохімічних процесів. Так, вітаміни групи В (В1, В2, В6) беруть участь у метаболізмі білків, жирів і вуглеводів, а також у функціонуванні нервової системи. Рибофлавін (вітамін В2) є каталізатором клітинного дихання, відіграє важливу роль в утворенні ДНК, стимулює процеси регенерації тканин. Піридоксин (вітамін В6) як кофермент бере участь у метаболізмі амінокислот і білків у синтезі нейромедіаторів. Ціанокобаламін і фолієва кислота беруть участь у синтезі нуклеотидів, процесі еритропоезу, необхідні для функціонування нервової системи і для росту організму. Нікотинамід бере участь у процесах тканинного дихання, ліпідного і вуглеводного обміну. Аскорбінова кислота (вітамін С) відіграє важливу роль у регулюванні окисно-відновних

процесів, бере участь у метаболізмі фолієвої кислоти, заліза, а також у синтезі стероїдних гормонів, колагену. Токоферол (вітамін Е) має антиоксидантні властивості, забезпечує захист ненасичених жирних кислот у мембранах кліток від перекисного окислювання, бере участь у формуванні колагенових і еластичних волокон. Колекальциферол (вітамін D3) регулює обмін кальцію і фосфору в організмі. Магній знижує збудливість нейронів і передачу нервових імпульсів у м’язи, бере участь як кофактор у багатьох ферментативних реакціях. Залізо необхідно для еритропоезу, у складі гемоглобіну забезпечує надходження кисню в тканини. Цинк бере участь у метаболізмі нуклеїнових кислот і гормонів. Кальцій необхідний для формування кісткової тканини, забезпечення процесів згортання крові. Фтор необхідний для мінералізації кісткової тканини і зубів. Калій бере участь у підтримці внутрішньоклітинного осмотичного тиску, у процесах проведення нервових імпульсів, відіграє важливу роль у функціонуванні м’язів, у тому числі міокарда. Мідь бере участь у процесах тканинного дихання, кровотворення, в імунних реакціях.

Марганець впливає на формування кісткової тканини, бере участь у процесах тканинного дихання, в імунних реакціях. Метіонін і холін беруть участь у процесах метилування, справляють ліпотропний вплив, нормалізують синтез фосфоліпідів. Інозин у комплексній дії з нікотиновою кислотою виявляє вазодилатуючий ефект.

Препарат збільшує тривалість активного періоду життя і працездатності, сприяє поліпшенню загального стану, підвищенню фізичної і розумової активності. При курсовому застосуванні зменшує дратівливість і стомлюваність при навантаженнях, нормалізує сон і гематологічні показники.



Показання для застосування.

  • Підвищена потреба

організму у вітамінах, мінералах і мікроелементах при підвищеному фізичному навантаженні і стресах, при зниженні працездатності, у комплексному лікуванні затяжних і\чи хронічних захворювань, період реконвалесценції, вагітність і лактація, хронічний алкоголізм, вітамінна і мінеральна недостатність у літньому віці, а також після лікування антибіотиками.



Спосіб застосування та дози.

  • Дорослим і дітям старше 12 років

призначають приймати 1 капсулу 1 раз на добу (найкраще ранком), під час їди. Капсулу проковтують не розжовуючи, запивають водою.



Побічна дія.

  • До складу препарату входить

азобарвник кошеніль червона Е 124, який може спричинювати алергійні реакції шкіри (висипання, свербіж, почервоніння шкіри, кон’юнктивіт) і дихального тракту, особливо у хворих на астму, хронічну кропив’янку або з гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів.

Можливо нешкідливе забарвлення сечі у яскраво-жовтий колір його, що спричиніє вітамін В2.



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до будь-якого

компонента препарату, гіпервітаміноз, гіперкальціємія, ниркова недостатність, одночасне застосування препаратів, що містять вітаміни D, А (препарати проти вугрів). Дитячий вік до 12 років.



Передозування.

  • Не описано. При передозуванні промивають

шлунок, призначають активоване вугілля.




Особливості застосування.

  • Не застосовувати разом з

препаратами, що містять вітаміни та мікроелементи.

Призначення Вітирону Сускапс в періоди вагітності і лактаціі виправдано, якщо існує загроза авітамінозу. Вітирон Сускапс містить вітамін А, тому необхідно враховувати споживану кількість вітаміну з їжею (печінка, маргарин, яйця, молоко, молокопродукти, харчові жири). Існують дані, що споживання більш високих доз вітаміну А (більше 10 000 МО/добу) в період вагітності збільшує ризик появи певних вад розвитку у немовлят. Вагітні в перший триместр не повинні перевищувати добову дозу 10 000 МО вітаміну А (з урахуванням вітаміну, що міститься в їжі).



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Дослідження не проводились.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в

недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°C.

Термін придатності - 3 роки.