03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату БЕНОКСІ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • прозорий, безбарвний розчин.


склад:

  • 1 мл розчину містить оксибупрокаїну гідрохлориду 4 мг ;

допоміжні речовини: кислота борна, хлоргексидину діацетат, вода очищена.


Форма випуску.

  • Краплі очні .


Фармакотерапевтична група.

  • Засоби, що застосовуються в офтальмології. Місцеві

анестетики. Код АТС S01HA02.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Діюча речовина препарату – оксибупрокаїну гідрохлорид є синтетичним місцевим анестетиком, що належить до групи складних ефірів (складний ефір похідної сполуки параамінобензойної кислоти). Це сильнодіючий поверхневий анестетик, що має швидко наростаючий ефект та короткострокову місцевоанестезуючу дію (10-20 хвилин). Потрапляючи у терапевтичних дозах в чутливі нервові закінчення оксибупрокаїн призводить до оборотного блокування виникнення та передачі імпульсів і, таким чином, спричиняє тимчасову анестезію в місці введення. Препарат є ефективнішим за кокаїн і переноситься краще, ніж кокаїн чи тетракаїн. Він не впливає на ширину зіниці ока та здатність до акомодації. Після закінчення місцевоанестезуючої дії чутливість зіниці повертається до початкового стану.

In vitro, оксибупрокаїн виявляє слабку антибактеріальну дію.

Фармакокінетика. Після місцевого введення до кон’юнктивального мішка оксибупрокаїн абсорбується до системи кровообігу до досягнення певного рівня концентрації. Проте у системі кровообігу можуть спостерігатися лише незначні його концентрації. У крові оксибупрокаїн відразу метаболізується естеразою плазми (шляхом розірвання ефірного зв’язку) до утворення неактивних метаболітів. Основним метаболітом є 3-бутоксі-4-амінобензойна кислота, 80% якої виводиться нирками у формі сполуки з глюкуроновою кислотою.


Показання для застосування.

  • Термінальна анестезія рогівки та кон’юнктиви

під час видалення сторонніх частинок, що містяться як на поверхні, так і глибоко, при проведенні тонометрії, гоніоскопії, та інших діагностичних обстежень. Підготовка до (підкон’юнктивальних та ретробульбарних) ін’єкцій.


Спосіб застосування та дози.

  • Очні краплі закапують до кон’юнктивального

мішка. Між послідовними введеннями препарату очі повинні бути закриті. Точну дозу завжди визначає лікар, залежно від обсягу втручання.

Анестезія рогівки та кон’юнктиви.

Видалення сторонніх частинок, що містяться на поверхні: 3 рази по одній краплі протягом 5 хвилин.

Видалення сторонніх частинок, що містяться глибоко: 5-10 разів по одній краплі через кожні 30-60 секунд.

Перед підкон’юнктивальними чи ретробульбарними ін’єкціями: 3 рази по одній краплі протягом 5 хвилин.

Тонометрія, гоніоскопія та інші обстеження: 1-2 краплі.

Побічні дії: Після введення препарату виникає тимчасове печіння та почервоніння кон’юнктиви. Пошкодження епітелію рогівки, виразки на поверхні рогівки. Може виникнути стан, подібний до запалення рогівки, катаракти. Алергічні реакції вій та кон’юнктиви.

Системні побічні ефекти: алергічні, серцево-судинні реакції; анафілактичний шок (через підвищену чутливість організму до сторонніх речовин); непритомність (тимчасова чи короткотривала втрата свідомості); симптоми інтоксикації нервової системи. Виникнення зазначених системних побічних ефектів після введення препарату до кон’юнктивального мішка малоймовірне.


Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до діючої речовини чи до

будь-яких компонентів препарату. Підвищена чутливість до інших місцевих анестетиків групи складних ефірів параамінобензойної кислоти чи до місцевих анестетиків групи амідів. Препарат протипоказаний дітям віком до 2 років.


Передозування.

Передозування.

  • препарату при дотриманні призначеної

дози малоймовірне. Ознаки передозування проявляються виникненням наступних системних побічних ефектів: збудження, безсоння, нудота, блювання, клонус, судоми, порушення дихання, кома (втрата свідомості), гіпотензія (зниження кров’яного тиску), шок, зупинка серця. При передозуванні чи випадковому використанні дітьми негайно зверніться до лікаря.


Особливості застосування.

  • Препарат повинен вводитися тільки лікарем.

Препаратом можна користуватися тільки короткостроково. Під час анестезії пацієнт не повинен торкатися анестезованого ока і воно має бути захищене від потрапляння пилу та бактеріальних інфекцій. Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з псевдохолінестеразною недостатністю, злоякісною міастенією, зниженим кров’яним тиском, серцевими захворюваннями (серцевою недостатністю, аритмією) та хворим на епілепсію. Неконтрольоване застосування будь-якого анестетика, навіть у малих концентраціях і при короткостроковому застосуванні, може призвести до пошкодження епітелію рогівки. При наявності тривалого болю пацієнтам призначають системні аналгетики. У зв’язку з тим, що оксибупрокаїн припиняє розвиток та розмноження бактерій (бактеріостатичний ефект), препарат Беноксі не можна вводити перед відбором бактеріологічних мазків.

Перед введенням препарату необхідно зняти контактні лінзи, а користуватися ними можна лише після повного зникнення симптомів.

Вагітність і грудне вигодовування. Вагітним жінкам у період грудного вигодовування препарат Бенокси можна призначати тільки в тому випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері істотно перевищує потенційний ризик для плоду чи дитини.

Дія на здатність до орієнтування в дорожньому русі й навички роботи з механізмами. Керування автомобілем, експлуатація машин та робота на висоті дозволяється не раніше, ніж через одну годину після введення препарату.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • При застосуванні препарату Беноксі з іншими

лікарськими засобами можлива їх взаємодія між собою. Отже, ваш лікар повинен бути поінформованим про всі ліки, які ви приймаєте чи приймали, як за призначенням лікаря, так і без призначення.

Препарат підсилює дію сукцинілхоліну та симпатоміметиків, послаблює дію сульфонамідів та бета-блокаторів. Препарат є несумісним з розчинами флюоресцеїну, бо при їх взаємодії з діацетатом хлоргексидину, який входить до складу препарату, утворюється осад. Препарат також несумісний з нітратом срібла, солями ртуті та лужними речовинами.

Термін зберігання. 2 роки. Не застосовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності , зазначеного на упаковці.

Відкриту упаковку слід використати протягом 14 днів. Закривайте флакон відразу після кожного введення препарату.

Умови зберігання. Зберігати при кімнатній температурі в оригінальній упаковці в місці, захищеному від світла. Зберігати в місці недоступному для дітей.