03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату БАКТИСЕПТОЛ-ЗДОРОВ'Я

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна назва: co-trimoxazolе;


основні фізико-хімічні властивості:

  • суспензія рожево-жовтого кольору, з

фруктовим ароматом;


склад:

  • 5 мл суспензії містять сульфаметоксазолу 0,2 г,

триметоприму 0,04 г;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, полівініл-піролідон низькомолекулярний медичний, аспартам, гліцирам, целюлоза мікрокристалічна, сорбіт харчовий або сорбітол, натрію хлорид, гліцерин, натрій-карбоксиметилцелюлоза, барвник Євросерт Сунсет жовтий, есенція ароматична харчова або ароматизатор харчовий “Абрикос 059”, вода очищена.

andnbsp;


Форма випуску.

  • Суспензія.

andnbsp;


Фармакотерапевтична група.

  • Антибактеріальні засоби для системного застосування.

Сульфаніламіди і триметоприм. Код АТС J01EE01.

andnbsp;


Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Комбінований

антибактеріальний препарат. Містить триметоприм і сульфаметоксазол у співвідношенні 1:5. Синергічна дія компонентів препарату спрямована на пригнічення синтезу пуринових сполук у бактеріальній клітині і порушення різних етапів синтезу і обміну фолієвої кислоти (сульфаметоксазол гальмує включення ПАБК у метаболічний цикл фолієвої кислоти, а триметоприм інгібує редуктазу дигідрофолієвої кислоти).

Ко-тримоксазол гальмує ріст грампозитивних і грамнегативних бактерій; не впливає на віруси і гриби.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні активні компоненти препарату абсорбуються у верхніх відділах тонкої кишки і через 60 хв. визначаються в терапевтичній концентрації, яка зберігається протягом 12 год, у крові і тканинах. Обидві речовини, що входять до складу препарату (триметоприм і сульфаметоксазол) виділяються з грудним молоком. Обидві речовини виводиться майже виключно нирками протягом 14 год. як шляхом клубочкової, так і канальцевої секреції, внаслідок чого їх концентрація в сечі значно вища, ніж в крові; невелика кількість компонентів препарату виводиться з калом.

andnbsp;


Показання для застосування.

  • Інфекції дихальних шляхів: загострення хронічного

бронхіту, середній отит у дітей. Лікування та профілактика пневмонії, спричиненої Pneumocystis carinii, у дорослих та дітей.

Інфекції сечостатевої системи: інфекції сечових шляхів, гонококовий уретрит, м’який шанкр.

Інфекції травного тракту: черевний тиф та паратиф, шигельоз, діарея, спричинена ентерогенними штамами кишкової палички, холера.

andnbsp;

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають двічі на добу з інтервалом у 12 год.

Дітям від 7 міс до 2 років – по 1 чайній ложці; від 2 до 7 років – по 2 чайні ложки; від 7 до 12 років – по 2 – 3 чайні ложки; старше 12 років та дорослим – по 2 столові ложки. Препарат краще приймати після їжі.

Курс лікування від 5 до 12-14 днів, а при хронічних інфекціях більш триваліший і залежить від перебігу хвороби.

1 чайна ложка містить - 5 мл сиропу; 1 столова ложка – 10 мл сиропу.

andnbsp;


Побічна дія.

  • У рекомендованих дозах препарат, як правило, добре

переноситься. Можливі шкірні висипання та шлунково-кишкові розлади. У хворих з підвищеною чутливістю до компонентів препарату можливий розвиток алергічних реакцій у вигляді підвищення температури тіла, ангіоневротичного набряку, анафілактоїдних реакцій. Крім того, можливі: агранулоцитоз, анемія, запалення печінкової паренхіми, головний біль. Рідко – псевдомембранозний коліт.

andnbsp;


Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату,

ураження паренхіми печінки, тяжка ниркова недостатність, захворювання системи кровотворення. Хворим з вираженими порушеннями функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації менше 15 мл/хв.) препарат не призначають. Вагітність та період лактації. Не застосовувати у недоношених дітей та немовлят у перші 6 міс. життя.

andnbsp;

andnbsp;


Передозування.

  • Симптоми гострого передозування – нудота, блювання, діарея, головний біль,

запаморочення, інтелектуальні та зорові розлади, у тяжких випадках – кристалурія, гематурія, анурія.

Симптоми хронічного передозування: пригнічення кровотворення (тромбоцитопенія, лейкопенія), а також інші патологічні зміни складу крові внаслідок недостатності фолієвої кислоти.

Лікування: форсований діурез (підлуження сечі прискорює виведення сульфаметоксазолу), гемодіаліз. При виражених патологічних змінах складу крові або при жовтяниці призначають специфічне лікування. Для усунення дії триметоприму на кроветворення призначають кальцію фолінат у дозі 3 – 6 мг внутрішньом’язово протягом 5 –7 днів.

andnbsp;


Особливості застосування.

  • Препарат слід приймати з інтервалом 12 год, краще

після їжі.

При порушенні функції нирок потрібна спеціальна корекція дози препарату. Хворим з вираженими порушеннями функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації менше

15 мл/хв.) препарат не призначають.

andnbsp;

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату з діуретиками (тіазидами) можливе підвищення частоти тромбоцитопенії у хворих похилого віку. Може підвищити концентрацію дигоксину в сироватці крові, особливо у хворих похилого віку. При застосуванні з антикоагулянтом варфарином може спричинити підвищення протромбінового часу. Бактисептол-Здоров’я може пригнічувати печінковий метаболізм фенітоїну, послабити ефект трициклічних антидепресантів; потенціювати дію пероральних гіпоглікемізуючих препаратів.

andnbsp;


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в недоступному для дітей,

захищеному від світла місці, при температурі від 8 0С до 15 0С. Термін придатності - 2 роки. Після розкриття зберігати не більше 28 діб.

andnbsp;