03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату АСКОФЕН-ЕКСТРА

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: таблетки білого кольору. На поверхні таблеток

допускається мармуровість;


склад:

  • 1 таблетка мiстить: кислоти

ацетилсалiциловoї - 0,3 г, парацетамолу - 0,1 г, кофеїну (у перерахунку на суху речовину) – 0,05 г;

допомiжнi речовини: кислота лимонна харчова, крохмаль картопляний або кукурудзяний, тальк, кальцiю стеарат.



Форма випуску.

  • Таблетки.



Фармакотерапевтична група.

  • Аналгетики і антипіретики. Код

ATC N 02B A51.



Фармакологічні властивості.

  • Препарат має знеболювальну, жарознижуючу

та протизапальну дії. До складу Аскофен-Екстра входять активні субстанції: кислота ацетилсаліцилова, парацетамол і кофеїн.

Фармакодинаміка. Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислоти реалізується через центральну нервову систему шляхом пригнічення синтезу PGF2 у гіпоталамусі у відповідь на вплив ендогенних пірогенів. Ацетилсаліцилова кислота ефективна при болю слабкої і середньої інтенсивності, менш ефективна при вісцеральному болю; аналгетичний ефект має як периферичне, так і центральне походження; периферичний ефект: пригноблення синтезу простагландинів запальних тканин; центральний ефект: вплив на центри гіпоталамуса.

Парацетамол є найбільш активним метаболітом фенацетину. Головною перевагою парацетамолу – є те, що при його застосуванні менш імовірна можливість утворення метгемоглобіну. Парацетамол проявляє знеболюючий ефект за рахунок пригнічення біосинтезу простагландинів, антипиретичний ефект – пояснюється інгібіруванням біосинтезу простагландинів безпосередньо в гіпоталамусі.

Кофеїн збуджує центральну нервову систему. Стимуляція вищих відділів нервової системи виявляється в швидкому і ясному плині думки, знятті сонливості й утоми, більш точній асоціації ідей. Кофеїн підвищує позитивні умовні рефлекси, стимулює рухову активність, послаблює дію снодійних і наркотичних речовин, посилює дію аналгетитів і жарознижувальних засобів.

Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньо ацетилсаліцилова кислота швидко адсорбується, достатня концентрація в крові досягається через 30 хвилин, максимальна через 2 години. Частина прийнятої всередину ацетилсаліцилової кислоти адсорбується в шлунку, більша частина – у тонкій кишці.

Парацетамол швидко і практично повністю всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація в плазмі визначається зазвичай через 30-60 хв після

прийому всередину. Виявляється протягом 5 годин після одноразового прийому, виводиться з сечею. Період напіввиведення приблизно 2 години.

Кофеїн швидко всмоктується зі шлунка та швидко розпадається в організмі. Приблизно 15 % прийнятої дози розпадається за 1 годину шляхом N-деметилування і окислення. В результаті розщеплення кофеїну утворюється ряд метаболітів (1-метилксантин, 7-метилксантин, 1,7-диметилксантин, 1-метилсечова кислота, 1,3-метилсечова кислота), які виділяються з сечею. Тільки незначна кількість кофеїну, що потрапив в організм, виділяється з сечею в незмінному вигляді.



Показання для застосування.

Препарат призначають при слабкому або помiрно вираженому больовому синдромi, а також як жарознижуючий засіб. Препарат застосовують при головному болю, мiгренi, зубному болю, невралгіях, первиннiй дисменореї, захворюваннях, що супроводжуються гарячкою різної етіології.



Спосіб застосування та дози.

Дорослим призначають по 1-2 таблетки 2 - 3 рази на добу пiсля їжi. Вища добова доза становить 6 таблеток у 3 прийоми. Курс лiкування залежить вiд ефективностi терапiї i, як правило, не перевищує 7 днiв.

Дітям віком від 5 до 7 років призначають по andfrac14; таблетки 2 рази на добу; 7 – 10 років – по andfrac12; таблетки 2 - 3 рази на добу.



Побічна дія.

При застосуваннi препарату в окремих хворих можуть спостерiгатися побiчнi реакцiї, характернi при застосуванні препаратiв ацетилсаліцилової кислоти та парацетамолу: алергiчнi реакцiї, виразкові ураження шлунка та дванадцятипалої кишки, загострення бронхiальної астми, гепато - та нефротоксичнi явища.



Протипоказання.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишковi кровотечi, знижене згортання кровi, тяжкi порушення функцiй печiнки та нирок, вагiтність, перiод лактацiї, дефiцит глюкозо-6-фосфатдегiдрогенази, iндивiдуальна неcприйнятливiсть ацетилсалiцилової кислоти або парацетамолу. Діти до 5 років.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Препарат посилює дiю засобiв, що зменшують згортання кровi та агрегацiю тромбоцитiв, побiчну дiю кортикостероїдiв, сульфонiлceчoвини, метотрексата. Слiд уникати комбiнoваного застосування препарату з барбiтуратами, протисудомними засобами, салiцилатами, рифампiцином, алкоголем.



Передозування.

При передозуванні препарату можливі болі у ділянці живота, нудота, блювання, шлунково-кишкові кровотечі, порушення функції печінки та нирок, анафілактичні реакції.

Лікування. Симптоматичне. При гострому отруєнні показане зондове промивання шлунка та прийом активованого вугілля.



Особливості застосування.

Наявність у складі препарату кофеїну може викликати в осіб з підвищеною збудженістю безсоння, відчуття неспокою.


Умови та термiн зберiгання. Зберiгають в сухому, захищеному вiд світла та недоступному для дітей мiсцi.

Термiн придатностi - 2 роки.