03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату АГІСТАМ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • loratadine; етиловий ефір

4-(8-хлор-5,6-дигідро)-1(Н-бензо(5,6) циклогепта- (1,2-6)піридин-(1-іліден)-1-піперидинкарбонової кислоти;


основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки білого кольору з двоопуклою

поверхнею, з рискою;


склад:

  • 1 таблетка містить лоратадину – 0,01 г;

допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль преджелатинизований, аеросил, магнію стеарат.



Форма випуску.

  • Таблетки.


Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06A X13.



Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Належить до протиалергічних

препаратів піперидинового ряду. Має тривалий протигістамінний ефект, блокує Н1 - рецептори. Не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, не виявляє седативної дії на ЦНС. Виявляє комплексний протиалергічний, антиексудативний і протисвербіжний ефекти. Зменшує проникність капілярів, усуває спазм гладкої мускулатури, запобігає розвитку набряку тканин.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо виявляється в крові через 15–20 хвилин, терапевтичний ефект розвивається через 1–3 години, максимальна концентрація визначається через 8 – 12 годин, тривалість дії – 24 години. Одночасне застосування з їжею зменшую абсорбцію на 40–48%. Приблизно 97% лоратадину зв’язується з білками плази крові. Проникає у грудне молоко. Має виражений ефект первинного проходження крізь печінку. Майже цілком метаболізується з утворенням активного метаболіту - дезкарбоетоксилоратадину. Середній період напіввиведення лоратадину та його метаболіту – 8,4 години (3-20 годин) та 28 годин, відповідно. Виводиться з сечею та калом.



Показання для застосування.

  • Алергічний сезонний і цілорічний риніти, кон’юнктивіт,

сінна гарячка, кропивниця, алергічний дерматит, набряк Квінке, алергічні реакції на укуси комах, комплексне лікування сверблячих дерматозів (контактні алергодерматити, хронічні екземи).


Спосіб застосування і дози. Внутрішньо, до їди. Дорослим і дітям, старшим 12 років, and#9472; по 1 таблетці на добу (0,01 г). Дітям від 2 до 12 років з масою тіла менше 30 кг – по 1/2 таблетки (0,005 г), з масою тіла більш ніж 30 кг – по 1 таблетці (0,01 г). Курс лікування – 10–15 днів.



Побічна дія.

  • Звичайно препарат добре переноситься, але у деяких

випадках можливі:

and#9472; з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, сухість у роті.



Протипоказання.

  • Агістам протипоказаний при підвищеній чутливості до

компонентів препарату, у період вагітності та лактації. Препарат не застосовують для лікування новонароджених і дітей до 2 років.



Передозування.

  • Порушення сну, тахікардія, галюцинації, судоми,

коматозний стан. Терапія симптоматична.



Особливості застосування.

  • Агістам не є седативним антигістамінним засобом,

але в деяких пацієнтів може виникнути дозозалежний седативний ефект. З обережністю слід призначати Агістам пацієнтам, які керують транспортом та працюють з потенційно небезпечними механізмами, робота з якими потребує концентрації уваги та швидкості реакції.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Під час прийому еритроміцину, кетоканазолу,

цимитидіну збільшується концентрація Агістаму в крові, за рахунок інгібіювання ізоензиму ІІІА4 цитохрому Р-450. У зв’язку з можливістю розвитку дозозалежного седативного ефекту слід обережно приймати препарат з іншими блокаторами Н1 – рецепторів, барбітуратами, бензодіазепінами, агоністами опіоїдних рецепторів, нейролептиками, трициклічними антидепресантами, етанолом, анксиолітиками, седативними та снодійними засобами.


Умови і термін придатності. Зберігати при температурі від 2 до 30 оС, у сухому, захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3,5 роки.